Orła cień

W 3 kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych zespół KS Polkowice pokonał  w Ząbkowicach Śląskich Orła 6 : 1, prowadząc do przerwy 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dawid Kostek 3, Jarosław Tkaczyk, Jakub Kobyliński i Kamil Olszewski.

11

Początek meczu w Ząbkowicach przebiegały pod dyktando gospodarzy, jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie polkowiczanie. W 10. minucie kapitalne 40-metrowe podanie od Marcina Furtaka otrzymał Jarek Tkaczyk, który płasko dośrodkowuje a zmykający stronę  Kamil Olszewski pakuje piłkę do siatki rywala.  Od tego momentu na boisku panowała tylko jedna drużyna – KS Polkowice. Kolejne sytuacje w 11, 15 i 22. min. mieli Jakub Kobyliński, Kamil Olszewski oraz Jarek Tkaczyk jednak bez efektu bramkowego. W 23. minucie Jarosław Tkaczyk prostopadłym podaniem obsłużył Dawida Kostka, który podwyższył stan meczu na 2:0. W 40. minucie kolejna sytuacja bramkowa dla zielono-czarnych, jednak Kostek pudłuje z 6 metrów. Ten sam zawodnik w chwilę później po wzorowo wykonanym rzucie wolnym z bocznego sektora boiska przez Tkaczyka zamyka dłuższy słupek bramki i KS do przerwy prowadzi 3:0. Druga odsłona to podobny scenariusz meczu, a na listę strzelców wypisali się kolejno: Tkaczyk, Kobyliński i Kostek.

 

Wiedzieliśmy przed meczem że Orzeł po ostatnich wysokich porażkach obniżył loty, dlatego wyszliśmy na mecz mocno skoncentrowani z zamiarem wywiezienia 3. punktów. Praktycznie przez całe spotkanie dominowaliśmy na boisku. Graliśmy agresywnie do przodu a to stwarzało wiele sytuacji. Wynik 6:1 to najmniejsza kara dla gospodarzy a dwie wyśmienite sytuacje Tkaczyka oraz obroniony rzut karny wykonywany przez Kostka będą nam się śniły po nocach.  Do tego ogromna ilość sytuacji bramkowych to obraz naszej zdecydowanej przewagi. Przed nami mecz z Parasolem Wrocław, który niespodziewanie zremisował ze Śląskiem Wrocław. Tak więc czeka nas trudniejsze zadanie bo przeciwnik będzie bardziej wymagający. Pracujemy nad naszym stylem gry chociaż są jeszcze niedociągnięcia to jesteśmy przekonani że z każdym meczem będziemy się lepiej prezentować – zakończył trener Andrzej Wójcik.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – KS Polkowice 1:6 (0:3)
Bramki dla KS: Olszewski 10, Kostek 23, 43, 70, Tkaczyk 65, Kobyliński 66

KS Polkowice: Marcin Furtak – Dawid Malawski (Dominik Wasieńko), Adrian Kielar, Dominik Żywakowski, Damian Kaczanowski (Marek Żurkowski), Kamil Olszewski (Kacper Kędziora), Marcel Kopeć (Krystian Jakowicz), Bartek Jankowski, Jarosław Tkaczyk, Dawid Kostek, Jakub Kobyliński