Odrabiamy zaległości

Już po raz drugi w tym sezonie piłkarze Górnika udadzą się na mecz ligowy do Suwałk. W środę 31 marca polkowiczanie rozegrają zaległe spotkanie z miejscowym zespołem Wigier.

Ten mecz powinien odbyć się 2 grudnia ubiegłego roku. Niestety organizatorzy nie stanęli na wysokości zadanie i dostatecznie nie przygotowali boiska. W konsekwencji mecz został odwołany i zielono-czarni zrobili sobie jedynie wycieczkę na Podlasie, pokonując łącznie ponad 1500 km.

To już jednak historia. Mamy nadzieję, że rywala tym razem nie zaskoczy aura i mecz dojdzie do skutku.

Patrząc na ligową tabelkę to podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia zajmują pozycję wicelidera, tracąc do GKS-u Katowice 2 oczka. Wigry są na miejscu piątym i tracą do naszego zespołu 8 oczek. W ostatniej kolejce Górnik penie pokonał u siebie rezerwy Lecha Poznań 4:0, natomiast Wigry przegrały we Wrocławiu z rezerwami Śląska Wrocław 0:3. Mecz zapowiada się emocjonująco i będzie miał duże znaczenie dla układu tabeli. W przypadku wygranej Górnika, nasz zespół zwiększy przewagę do trzeciej Chojniczanki Chojnice do 4. punktów. Polkowiczanie zdobywając komplet punktów w Suwałkach, ponownie zasiądą na fotelu lidera.  Mecz z Wigrami zaplanowano na godzinę 13.00.