Nie zdobyli Jasnej Góry

W meczu wyjazdowym rozegranym w Częstochowie piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli miejscowej Skrze 2:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Mariusz Szuszkiewicz i Maciej Bancewicz. 

Spotkanie rozpoczęło się po myśli polkowiczan, którzy już w 14 minucie objęli prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Mariusz Szuszkiewicz i głową skierował futbolówkę do bramki miejscowych. W 23 min. za faul w polu karnym na zawodniku Skry sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Woldan i było 1:1. Po stracie gola podopieczni trenera Enkeleida Dobi nadal szturmowali bramkę gospodarzy. W 38 min. było już 2:1 dla naszego zespołu. Maciej Bancewicz pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów wyprowadził KGHM ZANAM Polkowice na prowadzenie.
Po zmianie stron do remisu doprowadził Sławomir Ogłaza. Z każdą minuta gra była bardzo wyrównana a akacje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. 10 min. przed końcowym gwizdkiem arbitra Skra po rzucie rożnym wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Piotr Mastalerz, który głową skierował piłkę do bramki Primela. Pomimo ambitnej gry zielono-czarni nie zdołali wyrównać i mecz zakończył się wygraną Skry Częstochowa 3:2.

 

Skra Częstochowa – KGHM ZANAM Polkowice 3:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Szuszkiewicz (14.), 1:1 Woldan (24.), 1:2 Bancewicz (38.), 2:2 Ogłaza (49.), 3:2 Mastalerz (81.)

 

Skra: Kosut – Olejnik, Mastalerz , Wolan , Obuchowski – Napora, Musiał (73 Kowalczyk), Ogłaza, Niedbała (90 Brzęczek), Rumin, Nowak (69 Kowalski )

 

KGHM ZANAM Polkowice: Primel –  Fryzowicz, Michalski, Ziemniak, Magdziak (62 Nowacki), Bancewicz, Galas (73 Famulski), Karmelita (85  Surożyńki), Szuszkiewicz, Azikiewicz, Piotrowski (61 Kobiela)