Nie wykorzystali okazji

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice przegrali  w zaległym meczu wyjazdowym
z Polonią Stal Świdnica 0:1. Spotkanie w Świdnicy zakończyło rundę jesienną w Lidze Dolnośląskiej.

Założenia i cel zaległego meczu w Świdnicy dla juniorów starszych KGHM ZANAM Polkowice był jeden – zwycięstwo, które dawało awans na 1 miejsce w tabeli oraz apetyt na  solidne zimowe przygotowanie do rundy wiosennej.

Początek meczu to niemrawe poczynania obrońców z Polkowic, którzy przez niedokładne zagrania stwarzali możliwości dla gospodarzy, jednak napastnicy Stali nie skorzystali z prezentów. Po bezbarwnych 20 minutach zielono-czarni mieli tzw. 200 % sytuacje. Najpierw Jakub Kobyliński będący na wprost bramki uderza lewą nogą z 11 metrów a do odbitej piłki od słupka dopada Kacper Kędziora, który z 5 metrów podaje do …bramkarza. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła a bramka strzelona z ok.28 metrów po potężnym uderzeniu ląduje w siatce Marcina Furtaka i jest 1:0 dla Polonii. Polkowiczanie odpowiedzieli strzałem z daleka Cichego ale piłka minimalnie minęła słupek. Od 30 minuty meczu zawodnicy przestali grać i zaczęły się wzajemne utarczki oraz zbyteczne faule i słowne prowokacje czego konsekwencją było pokazanie przez sędziego żółtej a następnie czerwonej kartki dla Dawida Malawskiego. Do końca pierwszej części meczu trwała walka na ….słowa z ławki gospodarzy, którzy wymuszali na arbitrze decyzje korzystne dla siebie.

Osłabieni zielono-czarni od początku drugiej części meczu ruszyli do przodu. Wprowadzony Dawid Kostek w miejsce obrońcy miał dać więcej jakości w ataku. Gospodarze tylko kontrowali a ataki naszego zespołu kończyły się na dobrze grających obrońcach Stali. Najlepsze okazje do wyrównania miał Kobyliński, który po dośrodkowaniu Dawida Kostka strzelił głową ale obok słupka oraz Kacper Osiadły w sytuacji sam na sam z bramkarzem zwlekał z oddaniem strzału. W 79 minucie. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, napastnik Polonii strzałem głową trafia w słupek a obrońca wyjaśnia groźną sytuację. W 82 minucie zawodnik Stali za dyskusję z sędzią dostaje czerwoną kartkę i stan liczebności w obu zespołach  się wyrównał. Nie trwało to jednak długo, ponieważ w 85 minucie Kamil Olszewski po głośnej „podpowiedzi „dla sędziego dostaje drugą żółta kartkę a polkowiczanie ponownie grają w osłabieniu. Końcowe 5 minut meczu to uporczywe próby doprowadzenia do wyrównania. Ostatnią dogodną sytuację miał Dawid Kostek, który po faulu na Kacprze Osiadłym wykonywał rzut wolny z 18 metrów jednak piłka minęła poprzeczkę. Po ostatnim gwizdku sędziego kończącym spotkanie dotarło do juniorów KGHM ZANAM Polkowice  jaką szansę zaprzepaścili a ambitni gospodarze grając agresywnie i prowokująco dowieźli skromne zwycięstwo.

 

Polonia Stal Świdnica – KGHM ZANAM Polkowice 1:0 (1:0)

Polkowice: Furtak – Malawski, Kielar, Stattler, Jakowicz -Kędziora, Osiadły, Kopeć, Cichy, Olszewski – Kobyliński

Na zmiany wchodzili: Kostek, Junak, Pilewski