Nie sprostali liderowi

W meczu na szczycie 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli w meczu wyjazdowym Miedzi II Legnica 0:3.

19

Pojedynek w Legnicy miał być hitem kolejki i niewątpliwie takim był. Na stadionie przy al. Orała Białego spotkały się drużyny dobrze wyszkolone technicznie, pokazujące dobry futbol. Niestety przeciwko liderowi ekipa trenera Jarosława Pedryca wystąpiła osłabiona brakiem pauzującego za czerwoną kartkę Ariela Famulskiego, natomiast gospodarze wzmocnili się kilkoma graczami z I drużyny. Na murawie w zespole Miedzi zagrali m.in. Adrian Woźniczka, Kamil Zieliński czy Yannick Kakoko. W pierwszej połowie polkowiczanie mieli dwie dogodne sytuacje bramkowe, których niestety na gola nie zamienili Krzysztof Drzazga i Piotr Kasiński. Po 45 min. było 0:0. W 55 min. wynik spotkanie otworzył Szymon Kuźma, który pokonał dobrze spisującego się w bramce KGHM ZANAM Sebastiana Szymańskiego. Nasi gracze chcieli szybko doprowadzić do wyrównania zapominając o obronie własnej bramki. W 73 min. Na 2:0 po błędach w kryciu ponownie podwyższył Kuźma. Wynik spotkania ustalił w 77 minucie Kamil Zieliński. W Legnicy rezerwy Miedzi pokonały KGHM ZANAM Polkowice 3:0.

Miedź II Legnica – KGHM ZANAM Polkowice 3:0 (0:0)
Bramki dla Miedzi: Kuźma 55, 73, Zieliński 77

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina (82 Jurak), Galas, Karmelita (82 Zawadzki), Szuszkiewicz, Fryzowicz, Bancewicz, Drzazga, Kasiński.