Mapa strony

Nie skupiamy się na rywalach

Już w najbliższą sobotę piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice rozegrają kolejne spotkanie mistrzowskie. Rywalem zielono-czarnych będzie Pniówek Pawłowice Śląskie. Mecz rozpocznie się o godz. 16.

Zarówno trener jaki i sami zawodnicy nie ukrywają radości z punktów wywalczonych w Gorzowie. To kolejny duży krok do upragnionego awansu.

Maciej Kowalski-Haberek: Potrzebowaliśmy punktów w meczu wyjazdowym ze Stilonem Gorzów. Cieszymy się, że ten mecz zagraliśmy z tyłu na zero.  Tego nam brakowało w rundzie wiosennej. Nie było łatwo ale zapracowaliśmy na zwycięstwo w tym meczu.

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Enkeleida Dobi zagrają u siebie z piątym zespołem tabeli – Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Jesienią lepsi byli polkowiczanie, którzy po bramkach Mariusza Szuszkiewicza i Dawida Świdwy pokonali rywala na jego terenie 2:0. Jednak jak mówi obrońca Górnika, Maciej Kowalski-Haberek-  „patrzymy tylko na siebie bo jesteśmy liderem”.

Maciej Kowalski-Haberek: Trener Enkeleid Dobi ostrzegał nas, że będzie to zdecydowanie trudniejsze spotkanie niż jesienią. My jednak patrzymy tylko na siebie bo jesteśmy liderem. Nie skupiamy się na rywalach a na własnej pracy, którą musimy wykonać jak najlepiej. Bardzo liczymy na doping kibiców. Zawsze lepiej się gra, gdy czujemy wsparcie naszych fanów. Zdecydowanie dodaje mam to otuchy.

Galeria zdjęć