Nie dali rady Śląskowi

W Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice ulegli na wyjeździe drużynie WKS-u Śląsk Wrocław 3:4. Pomimo porażki podopieczni trenera Andrzeja Wójcika utrzymali 3. miejsce w tabeli.

62

Scenariusz tego pojedynku przypominał mecz z pierwszej kolejki w Jeleniej Górze. Do 30 minuty to Śląsk nadawał ton wydarzeniom na boisku i zasłużenie prowadził  1:0. Jednak między 30 a 65 minutą polkowiczanie odrobili straty z nawiązką i po bramkach Wojtka Konefała i Tomka Góreckiego prowadzili 3:1. W 65 minucie meczu Kordian Tański za faul na środku boiska otrzymuje drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. Wówczas do głosu dochodzą miejscowi. 15 minut przed końcem meczu WKS otrzymuje kolejny prezent, tym razem rzut karny za złapanie przeciwnika przez Patryka Sobczaka w polu karnym. Wykorzystana jedenastka przez Śląsk i bałagan organizacyjny w obronie jeszcze bardziej zmotywował gospodarzy, którzy w końcówce strzelają kolejne 2 bramki.

 

Zabrakło boiskowej mądrość, szczególnie u zawodników, którzy do tej pory byli zdyscyplinowani oraz wyróżniali się na boisku. Przez takie zachowanie tracimy pewne 6 punktów z meczów w Jeleniej Górze i Wrocławiu. Zawsze powtarzam moim podopiecznym, że dyscyplina na boisku i w życiu prywatnym idą w parze a pełna koncentracja i kontrola zachowań, opanowanie w sytuacjach stresowych na boisku świadczy o człowieku. Seria 5 meczów w tym 4 zwycięstwa i remis z rzędu została przerwana i szkoda, że sami podcięliśmy gałąź, na której mocno siedzieliśmy. To dla mojego zespołu kolejna nauka i lekcja poglądowa pt.” Jak zepsuć coś, co mozolnie się buduje”. Oby był to ostatni taki spektakl, który kosztuje kolejne siwe włosy na głowie trenera oraz stres sięgający 250 uderzeń serca na minutę– podsumował trener Andrzej Wójcik

 
WKS Śląsk Wrocław – KS Polkowice 4:3 (1:2)
Bramki dla KS: Konefał 2, Górecki

KS Polkowice: Furtak, Wasieńko, Tański, Górecki, Sobczak – Żurkowski (Sołtys), Leśniewski – Białocerkiewicz, Suchora, Rybarczyk, Konefał (Jankowski)