Nie dali rady Miedziance

W 2. kolejce ligowej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli na wyjeździe rezerwom Miedzi Legnica 1:4. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył Wojciech Galas.

1

Przed spotkaniem bilans pomiędzy drużynami był korzystny dla Miedzianki. Również w sobotnie przedpołudnie jako pierwsi do bramki zielono-czarnych trafili gospodarze. W 32 min. Mateusz Cieślik po błędzie polkowickiej obrony strzelił gola na 1:0 dla Miedzi.  Po zmianie stron podopieczni trenera Jarosława Pedryca starali się doprowadzić do wyrównania zapominając o obronie. W 51 min. na 2:0 dla miejscowych po kontrze podwyższył doświadczony Mateusz Zatwarnicki. KGHM ZANAM odpowiedział piękną bramką z dystansu strzeloną w 74 min.  przez Wojciecha Galasa. Po zdobyciu gola polkowiczanie ruszyli do szturmu na bramkę Michała Piotrowskiego. 5 min. później piłka po uderzeniu Piotra Kasińskiego trafiła w poprzeczkę Miedzi. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce spotkania. Po dwóch kuriozalnych błędach w obronie do bramki Damiana Primela trafili Lucjan Zieliński i Łukasz Chodyga. W Legnicy rezerwy Miedzi pokonały KGHM ZANAM Polkowice 4:1.

Miedź II Legnica –  KGHM ZANAM Polkowice 4:1 (1:0)
Bramki: Cieślik 32, Zatwarnicki 51, Zieliński 90, Chodyga 90+   – Galas 74

 

Miedź II Legnica: Piotrowski – Woźniczka, Wójcik, Zatwarnicki, Cieślik (89 Szwedyk), Brożyna, Matwiejko (67 Poręba), Miazga, Krawczuk, Dyrda, Gardzielewicz (46 Zieliński)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Kasiński, Sworacki, Magdziak, Zawadzki (88 Surożyński), Fryzowicz,  Konefał (55 Kobiela), Wacławczyk, Karmelita, Galas (80 Famulski), Szuszkiewicz.