Nie dali pograć rywalom

W rozgrywkach Klasy Okręgowej Trampkarzy zespół KS Polkowice pokonał na wyjeździe Prochowiczankę Prochowice 4:1, prowadząc do przerwy 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Grzegorz Lasek 2, Krystian Czajka 1, Piotr Zgała.

Po udanym występie w Polkowicach i wygranej z zajmującą 2. miejsce w tabeli Złotoryją przyszedł czas na rewanż z mocnym fizycznie zespołem z Prochowic. Mecz od początku układał się po myśli trenera Andrzeja Wójcika. Zespół stworzył sobie wiele sytuacji ale bramka przeciwników była jak zaczarowana .W pierwszej części meczu nasi piłkarze mieli ponad 10 okazji z gatunku 100%. Dzięki dobrej postawie bramkarza gospodarzy polkowiczanie prowadzili do przerwy tylko 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną dyktującą warunki gry byli trampkarze KS-u. Pomimo dużej przewagi naszej drużyny to jednak miejscowi zdobyli bramkę kontaktową. Jak się później okazało było to honorowe trafienie Prochowiczanki. Nasi piłkarze dołożyli kolejne dwa gole wygrywając cały mecz 4:1.

Bardo dobrze wyprowadzaliśmy nasze kontry, super graliśmy piłką, wykorzystywaliśmy przewagę techniczną, ale tylko do pola karnego. Pod bramką rywala zmarnowaliśmy, nie przesadzę ok. 25 sytuacji 100%. Optymizmem na przyszłość napawa nasza gra – powiedział po meczu trener Andrzej Wójcik.