Mapa strony

Naszą siłą jest kolektyw – cz.2

Wywiad z trenerem KS Polkowice – Jarosławem Pedrycem cz.2

_DSC0208

Najlepsze spotkanie w wykonaniu naszego zespołu?

Najlepiej zagraliśmy z Kowarami w wygrany przez nas meczu 2:0. Chodzi tu o sposób rozgrywania piłki i utrzymywanie się przy futbolówce. Wprawdzie nie zdobyliśmy w tym spotkaniu 5 goli, ale taktycznie był to nasz najlepszy mecz. Największym plusem drużyny jest kolektyw. Mamy mocne boki, fajnie gra Maciek Bancewicz, kreatywny jest Karol Fryzowicz i Mariusz Szuszkiewicz a spokojem wykazuje się Dawid Wacławczyk. Mocnym punktem w bramce jest Damian Primel. Bardzo dobrze prezentujemy się, jako drużyna. Jest dobra atmosfera a to sprzyja wynikom.

Jednak nie zawsze jest aż tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Zatem jakie minusy?

Jednym z problemów jest brak stabilizacji, czyli utrzymanie wysokiego poziomu przez cały czas. W jednym meczu wygrywamy bardzo wysoko, a w kolejnym gramy słabiej. Wszystko zależy od psychiki. Musimy mieć świadomość, że gramy do końca i nikogo nie lekceważymy. Niestety trafił nam się taki mecz ze Strzegomiem, gdzie zagraliśmy słabsze zawody. Mimo trudnych warunków nie do końca byliśmy skoncentrowani w Bogatyni, gdzie straciliśmy bramkę w końcówce meczu. To młody zespół, który ma kilku doświadczonych zawodników, ale nad elementem psychiki musimy jeszcze popracować.

Przed sezonem mówiło się, że Krzysztof Drzazga, który w ubiegłym sezonie zdobył tytuł króla strzelców Klasy Okręgowej będzie również zdobywał bramki w 4. lidze. Nie jest on jednak osamotniony. Dołączyli do niego Karol Fryzowicz, Maciej Bancewicz, Krzysztof Kaliciak czy Wojciech Jurak.

To jest drużyna i tu nie może zdobywać bramek jedna osoba. Ostatnio swoją skutecznością wykazują się również obrońcy. Mam jednak nadzieję, że w nowym sezonie jeszcze lepiej zaprezentuje się Krzysiek Drzazga i zdecydowanie poprawi swój bilans bramkowy.
W rundzie jesiennej do zespołu dołączyli młodzi gracze z drużyny juniorów starszych. Oni również dostają swoją szansę występu na murawie. Nie wszyscy jednak są w stanie sprostać rywalizacji na poziomie seniorskim.

Czy w przerwie zimowej zespół zostanie wzmocniony, aby już dziś rozpoczął przygotowania do rywalizacji w 3. lidze?

Myślę o dwóch może trzech zawodnikach, którzy wnieśliby do zespołu nową jakość, czyli czynnik rywalizacji. Poza tym sezon jest długi, trafiają się kontuzje oraz kartki i dobrze mieć wartościowych zmienników.
Obecnie jesteśmy w trakcie roztrenowania. Korzystamy z naszych obiektów, czyli boiska i siłowni. Po nowym roku ruszą przygotowania do rundy wiosennej. Mamy już listę sparingpartnerów. Są to przede wszystkim zespoły trzecioligowe. Jestem przekonany, że do rundy rewanżowej będziemy dobrze przygotowani.

Galeria zdjęć