Najlepsi we wrześniu

Tygodnik Piłka Nożna podsumował miniony miesiąc w rozgrywkach II ligi. W jedenastce kolejki września znalazł się napastnik Górnika Polkowice – Eryk Sobków, który aż 4 razy trafił do bramki rywala. Tuż poza pierwszą jedenastką uplasował się kolejny gracz zielono-czarnych – Mariusz Szuszkiewicz.

PIŁKARZ 

Kamil Adamek. Służy mu suwalskie powietrze. Zaczynał sezon wśród rezerwowych, ale to nie może dziwić, ponieważ przyszedł tuż przed startem rozgrywek. Od trzeciej kolejki wskoczył do wyjściowego składu i zaczął strzelać jak na zawołanie. W czterech meczach zanotował dwa hat-tricki i dublet. Z ośmioma golami przewodzi klasyfikacji strzelców.

TRENER

Marek Gołębiewski. Skra walczyła do końca o utrzymanie w poprzednim sezonie, ale potrafiła w pojedynczych spotkaniach błysnąć. Wydawało się, że po odejściu Pawła Ściebury do Jastrzębia-Zdroju skończy się dobry czas dla II-ligowca z Częstochowy. Tak się jednak nie stało. Nowy trener załatał dziury powstałe w kadrze, zaryglował obronę i dał nadzieję na jeszcze lepszy sezon niż poprzednio.
40-letni szkoleniowiec wcześniej pracował w IV-ligowej Ząbkovii.

ODKRYCIE

Kamil Wojtyra. Skra jest znakomitym miejscem do promocji środkowych napastników. 23-latek ostatnio występował w IV-ligowym Zniczu Kłobuck, więc przeskok do II ligi mógł go przerosnąć. Tak się nie stało. W sześciu meczach trafił czterokrotnie, a trzy razy jego gole przesądzały o zwycięstwach.

DRUŻYNA

Wigry Suwałki. Poza wpadką w Stargardzie drużyna Dawida Szulczka była nieomylna. Młody i utalentowany trener otrzymał do dyspozycji grupę pojętnych uczniów. Przekonał ich do swoich pomysłów taktycznych, a do tego wprowadził kilka nowatorskich rozwiązań, szczególnie przy stałych fragmentach. Filmik z zachowaniem Hieronima Zocha przy rzucie wolnym rywali bił rekordy oglądalności.

JEDENASTKA WRZEŚNIA

Biegański (Skra). Rośnie z tygodnia na tydzień. Specjalista od filmowych interwencji.

Sylwestrzak (Stal). Wskoczył do składu z powodu kontuzji Sadzawickiego i prędko nie odda miejsca.

Brodziński (Pogoń). W defensywie trudno się o coś do niego przyczepić. W ofensywie wykorzystał cztery jedenastki.

K. Wachowiak (Chojniczanka). Jeden z najciekawszych młodych lewych obrońców grających na szczeblu centralnym.

Eryk Sobków (Górnik Polkowice). Następca Bednarskiego. Odnajduje się zarówno na skrzydle, jak i szpicy.

Babiarz (Wigry). Odżył w Suwałkach. Mistrz ostatniego podania.

Reiman (Stal). Lider rzeszowian. W środku pola wykonuje znakomitą robotę.

Urynowicz (GKS Katowice). Przypomniał sobie, że kiedyś był uważany za utalentowanego snajpera.

Błąd (GKS Katowice). Lider Gieksy. Bez niego ani rusz.

Wojtyra (Skra). Odkrycie miesiąca.
Adamek (Wigry). Piłkarz miesiąca.

Jedenastka dublerów: Kaczorowski (Stal) – Ozga (Wigry), K. Bąk (Bytovia), Mesjasz (Skra) – Gojko (Wigry), Gajda (Sokół), Marciniec (Pogoń), Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice), Klichowicz (Chojniczanka) – Giel (Bytovia), Skrzypczak (Chojniczanka).