Na boisku gra cała drużyna

Podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze KS-u Polkowice rozegrali 5 spotkań kontrolnych. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca odnieśli 3 zwycięstwa oraz zanotowali dwie porażki. W sparingach najskuteczniejszym piłkarzem zielono-czarnych okazał się Dominik Bekieszczuk zdobywając 5 goli.

Dostałeś szansę wyjazdu na zgrupowanie. Znalazłeś się w gronie młodych zawodników, którzy walczą o miejsce w I zespole.

Dominik Bekieszczuk: Zajęcia na zgrupowaniu były bardzo ciekawe i dosyć ciężkie. Do tej pory nie spotkałem się z takimi treningami. Teraz widzę swoje błędy. Muszę ciężko pracować i poprawić technikę. Treningi 2 razy dziennie plus sparingi to na pewno duże obciążenie. Po kilku dniach zmęczenie było odczuwalne i nogi robiły się miękkie.

Trener Jarosław Pedryc stawia na młodych zawodników. W sparingach udało ci się strzelić aż 5 goli.

W każdym meczu staram się być bardzo skoncentrowany, przygotowuję się do tego mentalnie. Zdobycie gola w meczu to jednak nie wszystko. Na każdą bramkę składa się wiele elementów. Ja tylko wykańczałem akcję, czyli robiłem to, co piłkarz powinien zrobić. Jeżeli się jest pięć czy dziesięć metrów przed bramką to trzeba szukać strzału. Często na decyzję nie ma zbyt wiele czasu. Na boisku gra jednak cała drużyna.

Czy jesteś zadowolony z przygotowań w Grodzisku Wielkopolskim?

Jestem przekonany, że praca, którą wykonaliśmy na obozie przygotowawczym zaowocuje w przyszłości. Jeszcze jestem młodym zawodnikiem i staram się rozwijać. Tego typu zgrupowania powinny się odbywać przynajmniej dwa razy w roku. Musimy przygotować się do sezonu i ruszyć pełną parą.

Każdy młody piłkarz ma marzenia związane ze swoją karierą. Jakie są twoje?

Chciałbym grać w jak najwyższej klasie rozgrywkowej, a jak potoczą się moje losy pokaże czas oraz ciężka praca.