Młodzież kontra Katowice?

Poznaliśmy już terminarz spotkań drugiej ligi zachodniej. W pierwszej kolejce polkowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Rozwojem Katowice. – Do tego czasu nasz zespół będzie przygotowany i gotowy do walki o ligowe punkty – mówi nam Zarząd KS Polkowice.

Przed KS Polkowice kolejny sezon. W klubie mimo spadku nikt nie traci optymizmu i z niecierpliwością czeka na nadchodzące rozgrywki. Za kilkanaście dni Zarząd oficjalnie przedstawi nowego szkoleniowca drużyny z Polkowic – Do klubu wpłynęło wiele ciekawych ofert. Lista zainteresowanych pracą z pierwszym zespołem prezentuje się imponująco. Podejmiemy wspólną decyzję i wybierzemy najodpowiedniejszego szkoleniowca, który odbuduje nasz zespół – mówi Zarząd KS Polkowice. To jednak nie jedyna zmiana, jaką szykują działacze. O sile pierwszego zespołu ma stanowić utalentowana młodzież.

– Przyszłością polskiego futbolu jest młodzież. Jakość wyszkolenia rzutuje na dalsze losy ich kariery. KS Polkowice słynie z bardzo dobrego szkolenia młodzieży. Kilkunastu naszych wychowanków jest zawodowymi piłkarzami. Nie zamierzamy sprowadzać zawodników, którzy w poprzednich klubach nie znajdowali się w wyjściowych jedenastkach. W KS Polkowice szansę do gry otrzyma młodzież – mówi nam Zarząd KS Polkowice. Priorytetowe traktowanie młodzieży przez władze klubu jest jak najbardziej zasadne. W minionym sezonie młodzież z KS Polkowice zajęła bardzo wysokie miejsca w rozgrywkach trampkarzy, juniorów, a nawet wśród dzieci w ligach turniejowych. Obecnie w polkowickim KS trenuje dwustu siedemdziesięciu zawodników. Jak mówi Krzysztof Kawałko, trener koordynator grup młodzieżowych, liczba ta może znacznie wzrosnąć- Stale zauważamy tendencję zwyżkową. Zajęcia prowadzone są w dwunastu grupach i profesjonalnej szkółce bramkarskiej. Pięć grup od rocznika 95′ i młodsi do 2001′ gra regularnie w lidze. Pozostałe zespoły rywalizują w lidze turniejowej. Polkowice są małym miastem, ale wspólnym wysiłkiem dążymy do tego by KS Polkowice stał się tzw. kuźnią talentów. Mamy wykwalifikowaną kadrę trenerską, która w pełni oddaje się swojej pracy – mówi. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości KS Polkowice nawiąże również współpracę z klubami zagranicznymi – Jesteśmy po rozmowach z klubami z Anglii i Niemiec. Wymiana cennych doświadczeń poprawi jakość szkolenia młodzieży. W KS Polkowice jest wielu perspektywicznych zawodników. Mamy nadzieję, że pójdą w ślady Macieja Bancewicza i braci Wacławczyków, którzy do piłki zawodowej zostali przygotowani właśnie przez nasz klub – mówi Krzysztof Kawałko, trener koordynator grup młodzieżowych. KS Polkowice jest jednym z nielicznych klubów w Polsce, gdzie do siedemnastego roku życia zawodnik jest w pełni finansowany. Gwarantowana jest również profesjonalna opieka medyczna, sprzęt, starty w turniejach na terenie Polski i za granicą. Jak zauważa Zarząd – Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie Burmistrza Wiesława Wabika i Przewodniczącego Rady Miejskiej Emiliana Stańczyszyna, którzy z wielkim zaangażowaniem dbają o polkowicką piłkę – kończy Zarząd KS Polkowice. Miejmy nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach KS Polkowice udanie zainauguruje rundę jesienną i ze stolicy Śląska przyjedzie z kompletem punktów. Mecz z Rozwojem Katowice najprawdopodobniej zostanie rozegrany 4.08.2012.