Mapa strony

Młodzież kończy rundę jesienną

W miniony weekend grała nasza młodzież. Niemal wszystkie pojedynki zakończyły się sukcesem zielono-czarnych. Swoje mecze wygrali m.in. juniorzy, trampkarze i młodzicy.


Liga Dolnośląska Juniorów

Chrobry Głogów – KS Polkowice 3:6 (0:2)
Bramki dla KS: Zawadzki Kamil-2, Mateusz Pietruszka, Kamil Cios, Sebastian Cieśla i Borys Michalak

KS Polkowice: Gromada, Bekieszczuk, Dybizbański, Seta, Kwiecień(Żelem), Klepacki(Bogatko), Nowakowski, Zawadzki(Cieśla), Czerep(Pietrzak), Pietruszka(Drążek), Cios(Michalak)

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych
Chrobry Głogów – KS Polkowice 2:2 (0:0)
Bramki dla KS: Dominik Suchora – 2

Liga Dolnośląska Trampkarzy
Polonia Środa Śląska – KS Polkowice 2:3

Liga Dolnośląska Młodzików
Polonia Środa Śląska – KS Polkowice 4:3 (1:3)

W sobotę młodzicy KS-u grający w dolnośląskiej lidze młodzików gościli na boisku lidera rozgrywek, drużyny Polonii Środa Śląska. Faworytem tej konfrontacji byli gospodarze, którzy dotychczas doznali tylko jednej porażki. Nasi młodzi zawodnicy mieli ostatnio fatalną passę trzech porażek w stosunku 0:4. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia zielono-czarnych. W 8 minucie kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z rzutu wolnego prowadzenie naszej drużynie dał Dawid Staniecki. W 23 minucie meczu arbiter zawodów podyktował kuriozalny rzut karny dla gospodarzy. Prezent otrzymany od sędziego skwapliwie wykorzystał zawodnik gospodarzy doprowadzając do remisu. KS odpowiedział już w 25 minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na drugą bramkę zamienił Patryk Morawski. Trzy minuty później ten sam zawodnik przedłużył głową piłkę wprowadzoną do gry przez naszego bramkarza, a interweniujący przed polem karnym golkiper miejscowych fatalnie skiksował, co dało trzecią bramkę dla polkowiczan, ustalając tym samym wynik do przerwy na 3:1. Po zmianie stron młodzi piłkarze Polonii już w 31minucie zdobyli bramkę kontaktową. To uskrzydliło miejscowych, których ataki co rusz sunęły na bramkę KS-u. Wyrównujący gol na 3:3 padł w 39 minucie spotkania. Od tej chwili mecz się wyrównał, lecz groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. Jedna z takich akcji zakończyła się kolejną bramką dla Polonii na 9 minut przed końcem spotkania. Pomimo ambitnej postawy podopiecznym trenera Krzysztofa Wadasa nie starczyło sił i czasu na doprowadzenie do remisu i wywiezienie, chociaż 1 punktu z trudnego terenu.
Pomimo porażki moi zawodnicy byli bardzo komplementowani prze trenera gospodarzy. Musimy zdobyć minimum 1 pkt w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej z outsiderem rozgrywek – drużyną Victorii Świebodzice, aby zapewnić sobie udział w rozgrywkach grupy mistrzowskiej wiosną 2014 r.-
kończy trener Wadas.

 

Klasa Okręgowa Trampkarzy
Chojnowianka Chojnów – KS Polkowice 2:3 (0:3)
Bramki dla KS: Kostek 2 , Lasek 1

W ostatnim meczu Klasy Okręgowej Trampkarzy KS Polkowice pokonał na wyjeździe Chojnowiankę 3-2 prowadząc do przerwy 3-0 .Wydawało się, że po dobrej grze w pierwszej części meczu będą padały następne bramki. Zespół KS-u miał optyczną przewagę w posiadaniu piłki jednak nic z niej nie wynikało. Przeciwnik schowany za podwójną gardą kontrował  i wykorzystał 2 sytuacje zmniejszając rozmiary porażki.
Kończymy sezon na 1 miejscu. Cieszy mnie postęp i chęć trenowania chłopaków. W zajęciach regularnie uczestniczy od 17-19 zawodników, co wpływa na poziom szkolenia. Przed nami przerwa zimowa. Jeżeli pogoda pozwoli to jak najdłużej zamierzamy trenować na boisku – mówi trener Andrzej Wójcik.

 

KS Polkowice: Krzysiek, Wójcik, Krawczyk, Białasik, Budziński- Zgała, Malinowski,
Czajka, Turoboś-Kostek, Lasek ,Bieniek, Chrapko, Kopaniecki.
Klasa Okręgowa Młodzików
Chojnowianka Chojnów – KS Polkowice 1:5 (1:1)
Bramki dla KS: Florian 2, Nagrodzki 2, Cios

KS Polkowice: Januszko – Kuriata, Kowalik, Chyb – Florian, Wojak, Bugaj, Maćków – Cios.
Zagrali również: Janczak, Matwiszyn, Nagrodzki, Kupczyk, Kubicki.