Młodzież bez wygranej

Minionego weekendu nasze zespoły piłkarskie nie zaliczą do udanych. Swoje mecze przegrali m.in. juniorzy, trampkarze i młodzicy.

junst

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych

Juniorzy starsi rywalizujący w Lidze Dolnośląskiej ulegli u siebie drużynie Orła Ząbkowice Śląskie 2:3. Początek meczu nie wskazywał na wygraną gości. To polkowiczanie w pierwszym kwadransie stworzyli sobie cztery 100 % sytuacje. Zabrakło jednak skuteczności. Niewykorzystane sytuacje zemściły się szybko. Pasywny odbiór w środku pola oraz brak krycia na lewej obronie doprowadził do utraty bramki. Po nieoczekiwanym prowadzeniu Orzeł zaczął latać wyżej a gospodarze nie mogli znaleźć recepty na szczelną obronę. Druga część meczu to korekty w składzie polkowiczan, co zaowocowało bramką Dawida Świdwy po indywidualnej akcji Bartka Husara. Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą i kwestią czasu było, kiedy padną następne bramki. Jednak rzut wolny z bocznej strefy boiska dla Orła i kuriozalna bramka podcięły nam skrzydła. Zespół rzucił się do odrabiania strat jednak kontra gości i błędy w kryciu środkowych obrońców doprowadzają do utraty trzeciej bramki. W tym momencie zespół pokazał charakter i w końcówce meczu za sprawą Kordiana Tańskiego zmniejszył rozmiary porażki. Przy odrobinie szczęścia w ostatniej minucie po akcji Bartka Husara trzech zawodników polkowickich z 5 metrów minęło się z piłką.

W dzisiejszym meczu mimo mocnego składu zabrakło piłkarskiej jakości. Niewykorzystane sytuacje będą śniły się po nocach. Jedynymi jasnymi punktami zespołu było wejście Bartosza Husara i Bartosza Jankowskiego, którzy wnieśli świeżość do zespołu. Taktyka nakreślona przed meczem w szatni po 45 minutach została wyrzucona do kosza. Zadania dla zawodników nie zostały zrealizowane a piłka nożna w tej kategorii wiekowej to nakreślenie zadań i ich realizacja. W kilku przypadkach podejście zawodników nie ma nic wspólnego z wymogami, jakie ma dzisiejszy football – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KGHM ZANAM Polkowice – Orzeł Ząbkowice 2:3 (0:1)
Bramki dla KGHM ZANAM: Tański, Świdwa

KGHM ZANAM Polkowice: Węgielski, Żywakowski, Kłak, Tkaczyk – Białocerkiewicz, Konefał, Tański, Rybarczyk -Suchora, Świdwa
Rezerwowi: Bielecki, Jankowski, Wasieńko, Żurkowski, Leśniewski, Husar

 

 

Liga Dolnośląska Juniorów Młodszych
KGHM ZANAM Polkowice – Orzeł Ząbkowice 1:2 (1:0)

 

 

Liga Dolnośląska Trampkarzy

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do zawodników z Polkowic. Świetne akcje, pomysł a przede wszystkim walka i nieustępliwość na całym boisku. Prowadzenie naszej drużynie w 11 minucie dał Kamil Grygiel. Gdyby podopieczni trenera Karmelity wykorzystali jeszcze dwie dogodna sytuacje to po pierwszej połowie powinni prowadzić już 3:0.Niestety to goście doprowadzili do remisu i było 1:1.

W drugiej połowie Śląsk zachował więcej sił i w końcówce strzelił dwie bramki. Dziękuję chłopcom za walkę i zaangażowanie– ocenił spotkanie trener Grzegorz Karmelita.

KGHM ZANAM Polkowice – WKS Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)
Bramka dla KGHM ZANAM: Grygiel

KGHM ZANAM Polkowice: Krystecki (Kozdempa 60), Bunkiewicz, Malik, Turek, Chyb, Mielczarek (Rohatyński 45), Morawski, Grygiel, Cyran (Kowalik 47), Kołodziej (Bańka 46), Wilczyk (Walkowicz 20, Bresso 65)

 

 

Liga Dolnośląska Młodzików
KGHM ZANAM Polkowice – WKS Śląsk Wrocław 2:4 (0:4)