Mapa strony

Młodzicy zagrali w Olympic Trophy

W sobotę 4 marca młodzicy z rocznika 2005 zagrali we Wrocławiu w Ogólnopolskim Turnieju Olympic Trophy organizowanym przez akademię Olympic Wrocław. Bardzo silnie obsadzony piłkarski maraton, bo każdy zespół zagrał 8 meczów po 14 minut, odbył się na sztucznej murawie pod nowoczesnym ogrzewanym balonem.

Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i mimo kilku wysokich porażek nie poddawali się do samego końca. Ostatecznie zajęli 11 pozycję na 12 drużyn. Jednym z czołowych strzelców całego turnieju był Jakub Matwiszyn, który uzbierał 9 goli, a 5 z nich zdobył w wygranym 5:3 meczu z Młodych Talentów z Żywca.

„Dopiero od miesiąca jestem trenerem rocznika 2005 i jestem na etapie poznawania umiejętności i zachowań moich zawodników. Część grupy została rzucona na bardzo głęboką wodę, ponieważ przeciwnicy na turnieju we Wrocławiu to była Polska czołówka jak np. Śląsk Wrocław czy Varsovia Warszawa. Mimo to chłopcy w każdym spotkaniu walczyli do ostatnich sekund, nie zwieszali głów i to napawa mnie optymizmem. Wykazują się dużą świadomością i wiedzą jak dużo pracy przed nami nad ich indywidualnymi umiejętnościami, a także grą zespołową” – podsumował turniej trener Wojciech Jurak.

Strzelcy KS: Jakub Matwiszyn – 9, Oliwier Golasiński, Bartłomiej Kuriata – 1.

Skład: Bartosz Czyżewski, Tomasz Sulima, Michał Dyczko, Jakub Matwiszyn, Oliwier Golasiński, Seweryn Pasternak, Maksymilian Makowiecki, Patryk Swół, Bartłomiej Kuriata, Kacper Sinicki.