Mirsk pokonany

Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze KS-u Polkowice. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca rozgromili w Mirsku zespół Włókniarza 5:1. Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Kaliciak, Karol Fryzowicz, Piotr Kasiński oraz Maciej Bancewicz i Wojciech Jurak.

 

Pojedynek rozegrano w bardzo trudnych warunkach boiskowych. Kilkudniowe opady w Mirsku spowodowały, że płyta Włókniarza pozostawiała wiele do życzenia. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w 22 minucie objęli prowadzenie. Kilaka chwil później zespół miejscowych został jednak sprowadzony na ziemię. W 35 min. do wyrównania doprowadził Krzysztof Kaliciak, a w 39 min. zielono-czarni po bramce Karola Fryzowicz wyszli na prowadzenie. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi w obronie i w 45 min. Kamil Zawadzki we własnym polu karnym musiał ratować się faulem. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Zawodnik gospodarzy posłał jednak futbolówkę nad bramką Damian Primel i pierwsza połowa zakończyła się wygraną KS-u 2:1. Po zmianie stron polkowiczanie panowali na murawie niepodzielnie, co kilka minut stwarzając groźne sytuacje pod bramką rywala. W 65 min. na 3:1 podwyższył Piotr Kasiński. Gdy gospodarze opadli z sił do bramki Włókniarza trafili jeszcze Maciej Bancewicz i Wojciech Jurak. Ostatecznie KS Polkowice rozgromił zespół z Mirska 5:1.

KS Polkowice: Primel – Szymik (85 Karpiński), Kasiński, Sworacki, Zawadzki (60 Magdziak), Wacławczyk, Drzazga (85 Kochman), Fryzowicz (82 Dybizbański), Bancewicz, Kaliciak (68 Dziadowicz), Szuszkiewicz (80 Jurak).