Mapa strony

„Mario” dał Polkowicom 3 pkt.

W meczu wyjazdowym piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali Polonię – Stal Świdnica 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla zielono-czarnych zdobył w doliczonym czasie gry Mariusz Szuszkiewicz. Święta Wielkanocne polkowicki KS spędzi w fotelu lidera.

72

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Tuż przed spotkaniem padał deszcz i boisko zrobiło się grząskie. W pierwszej połowie gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a jedyną dogodną sytuację do zdobycia gola miał Kamil Hampel. Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji pod bramką rywala. W 77 min. gospodzie po rzucie wolnym objęli prowadzenie. Z 7 metrów uderzeniem piłki głową Sajaka pokonał Borowy. Miejscowi z prowadzenie cieszyli się niezbyt długo. 3 min. później z rzutu wolnego do remisu doprowadził Mateusz Magdziak. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów wzorową akcję przeprowadziła trójka „polkowickich muszkieterów”. Maciej Bancewicz przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska i zagrał do Karola Fryzowicza. Popularny „Fryzu” pociągnął akcje prawą stroną boiska, a następnie dośrodkował do nadbiegającego Mariusza Szuszkiewicza. Pomocnik zielono-czarnych nie dał golkiperowi miejscowych żadnych szans i mecz zakończył się wygraną KGHM ZANAM Polkowice 2:1.

Zwycięstwo w doliczonym czasie gry smakuje podwójnie. Wracamy na święta szczęśliwi z wyniku i pozycji lidera – podsumował spotkanie trener Jarosław Pedryc.

Polonia- Stal Świdnica – KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (0:0)
Bramki: Grzegorz Borowy 77 – Mateusz Magdziak 80, Mariusz Szuszkiewicz 92

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Magdziak, Sworacki, Kasiński, Dziedzina, Karmelita, Galas, Szuszkiewicz, Bancewicz, Fryzowicz, Hempel (72 Karpiński)