Majówka z Górnikiem

Maj piłkarze Górnika Polkowice rozpoczną od meczu ligowego ze Skrą Częstochowa. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 3 maja. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 15.00.

Kibice już nie mogą się doczekać, kiedy zobaczą zielono-czarnych na żywo z trybun stadionu przy ul. Kopalnianej. Ten moment jest coraz bliżej. Tymczasem w ostatnim dniu majówki Górnik Polkowice podejmować będzie u siebie Skrę Częstochowa. W 30. kolejce podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 0:0. Pomimo remisu polkowiczanie powiększyli o kolejny punkt przewagę nad drugim GKS-em Katowice, który poległ  w Krakowie z Garbarnią.
Przed Górnikiem teraz starcie ze Skrą Częstochowa, która zremisowała ostatnio z rezerwami Lecha Poznań 0:0. Jesienią w pojedynku Skra – Górnik lepsi byli polkowiczanie, którzy pokonali rywala na jego terenie 3:1, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Piątkowski. Jednego gola dołożył Eryk Sobków. W ligowej tabeli Skra zajmuje 5. lokatę. W Polkowicach zapowiadają się zatem wielkie emocje. Bezpośrednią relację z tego meczu przeprowadzi telewizja TVP Sport.