Łatwa wygrana KS-u

Kolejne 3 punkty dodali do swojego konta piłkarze KS-u Polkowice. Zespół trenera Pedryca pokonał w Zgorzelcu miejscową Nysę 4:1.

Polkowiczanie pojechali do Zgorzelca, jako faworyci i nie zawiedli. W 27 min. wynik meczu otworzył Wojciech Jurak, który wykorzystał dokładne podanie Macieja Bancewicza. 2 minuty później na 2:0 podwyższył Karol Fryzowicz. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki rywala z 16 metrów trafił Bancewicz i było 3:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie nadal strona prowadząca grę byli zielono-czarni. W 58 min. na połowie rywala faulowany był jeden z graczu KS-u, jednak sędzia i użył gwizdka. Piłkarzy Nysy widząc, że nasz zawodnik nie podnosi się z murawy nie zachowali się fair play. Zamiast wybić piłkę za boczną linię boiska przeprowadzili szybką kontrę zdobywając gola na 1:3. Z bramki piłkarze Nysy nie cieszyli się niedługo, bo w 66 minucie Fryzowicz podwyższył na 4:1. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, jednak Krzysztof Kaliciak w 77 min nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie podopieczni trenera Jarosława Pedryca łatwo pokonali Nysę Zgorzelec 4:1.

Nysa Zgorzelec – KS Polkowice 1:4 (0:3)