Kubeł zimnej wody

W meczu Klasy Okręgowej Juniorów Młodszych piłkarze KS-u Polkowice ulegli na wyjeździe Kuźni Jawor 3:4. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika w tym sezonie.

Po obiecującym początku rozgrywek i dwóch wysokich zwycięstwach w Klasie Okręgowej Juniorów Młodszych kolejnym rywalem, który zanotował również dwa zwycięstwa była Kuźnia Jawor.

Rzeczywistość okazała się okrutna i dostaliśmy kubeł lodowatej wody na mocno rozgrzane głowy zawodników – mówi trener Andrzej Wójcik.

Od początku spotkania było widać, że zawodnicy Kuźni są dobrze dysponowani i wyprowadzali groźne kontry. Po jednej z takich kontr i bezsensownym faulu na  boku boiska oraz biernej postawie naszych zawodników przy dośrodkowaniu, już w 6 min przegrywaliśmy 0:1. Ale już w 10 minucie wyrównaliśmy po składnej akcji i zamknięciu dośrodkowania przez Dominika Waśieńkę. W późniejszej fazie meczu dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie 2:1 i 3:2 jednak zawodnicy z Jawora dzięki ogromnej determinacji doprowadzali do remisów a w końcówce meczu zadali decydujący cios i to gospodarze cieszyli się z wygranej .
Błędy indywidualne przy bramkach, dużo słabych punktów, proste faule w bocznych strefach boiska, chęć wygrania meczu najmniejszym nakładem sił, brak odpowiedniego podejścia to przyczyny bolesnej porażki. Jedynym zawodnikiem z pola, który zagrał na przyzwoitym poziomie był Dominik Żywakowski i  obaj bramkarze
– podsumował spotkanie szkoleniowiec juniorów.

Kuźnia Jawor –  KS Polkowice 4 : 3 ( 2: 2 )
Bramki dla KS: Dominik Waśieńko 10, Bartłomiej Jankowski 20, Dominik Żywakowski  50

KS Polkowice: Adrian Wadas (41 Jakub Krzysiek) – Marek Zurkowski, Dominik Żywakowski, Patryk Kłak, Bartłomiej Szeliga (30 Michał Malinowski) – Kamil Olszewski, Bartłomiej Jankowski (53 Kamil Gajewski ), Jarosław Tkaczyk (72 Dawid Bielecki ),
Dominik Waśieńko -Dawid Świdwa (70 Piotr Zgała), Adrian Krawczyk (30 Dawid Kostek)