KS w III rundzie PP

W meczu wyjazdowym II rundy Pucharu Polski piłkarze KS-u Polkowice pokonali w Siedliskach miejscowy zespół Dębu 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Jurak i Nowakowski.

Zespół trenera Jarosława Pedryca pojechał na mecz Pucharu Polski OZPN Legnica w odmłodzonym składzie, tzn. grali przede wszystkim dublerzy oraz zawodnicy z drużyny juniorskiej. Już w 5. minucie meczu wynik otworzył Wojciech Jurak, który otrzymał dokładne podanie od Dawida Dziadowicza i z 16 metrów trafił do bramki miejscowych. Grający ambitnie gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania. Jednak dobrze dysponowana tego dnia formacja obronna zielono-czarnych nie dała sobie strzelić gola. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron trener Pedryc dokonał aż pięciu zmian. Na murawie pojawili się m.in. Marusiak, Cios i Kwiecień.  Wynik spotkania ustalił w 86 min. Nowakowski i KS Polkowice pokonał Dąb Stowarzyszenie Siedliska 2:0.

Gospodarze postawili nam bardzo trudne warunki. Zagrali dobre spotkanie, jednak zwycięstwo naszej ekipy jest jak najbardziej zasłużone. Mecz pokazał, jak dużo pracy czeka naszych juniorów, żeby zaistnieć na boiskach IV ligi– podsumował spotkanie trener Jarosław Pedryc.

KS Polkowice: Sajak (46 Marusiak), Cieśla (46 Karpiński), Ignatowicz, Magdziak, Zawadzki, Dybizbański (60 Cios), Dziadowicz (46 Kwiecień), Kasiński, Bekieszczuk (46 Czerep), Jurak, Nowakowski.