KS Polkowice gromi Górnika

Podopieczni Adama Buczka pokonali na swoim stadionie 5:1 Górnika Wałbrzych. Bramki dla KS Polkowice strzelali: Szymon Skrzypczak (2 gole), Adrian Krysian, Mateusz Szczepaniak i Szymon Sołtyński. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 26. kolejki II ligi zachodniej.

Na pierwszego gola kibicie w Polkowicach czekali zaledwie 4 minuty. Wówczas dośrodkowanie z lewej strony boiska skutecznie wykończył Szymon Skrzypczak. Po niespełna kwadransie drużyna gości doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Michalak. Jeszcze przed przerwą zielono-czarni ponownie wyszli na prowadzenie, a swoją czternastą bramkę w tym sezonie zdobył Szymon Skrzypczak.

Po zmianie stron podopieczni Adama Buczka zagrali zdecydowanie agresywniej i dołożyli kolejne, trzy bramki. Asysty odnotował najskuteczniejszy strzelec w II lidze zachodniej – Szymon Skrzypczak, który wyłożył piłkę jak na tacy Adrianowi Krystianowi oraz Mateuszowi Szczepaniakowi. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Szymon Sołtyński. – W dzisiejszym meczu zagraliśmy bardzo skutecznie. Nie zmienia to jednak faktu, że Górnik do 70. minuty dążył do wyrównania. Dopiero przy stanie 3:1 wykorzystaliśmy moment dekoncentracji rywala i zdobyliśmy kolejne bramki. Cieszymy się z kompletu punktów i myślimy już o najbliższym meczu – mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. Dzięki dzisiejszej wygranej piłkarze KS Polkowice awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 27. kolejki II ligi zachodniej.

Składy:
KS Polkowice: Prmiel – Ałdaś, Bartczak (65. Famulski), Bartków, Darda, Fryzowicz, Krysian, Skrzypczak, Szuszkiewicz, Kusowski (46. Sołtyński), Szczepaniak (87. Szuszkiewicz).

Górnik Wałbrzych: Jarosiński, Michalak, Wojtarowicz, Łaski, Sawicki, Bartkowiak (46. Nadziemski), Morawski, Wepa, Oświęcimka (82. Sobczyk), Koszyk, Zinke (80. Rytko).

Żółte kartki: Kusowski

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)