KS nie zagra z Polonią

W meczu barażowym rozegranym w Trzebnicy piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli Górnikowi Wałbrzych 1:2. W barażu o II ligę z Polonią Warszawa zagra drużyna z Wałbrzycha.

trzebnica

Na stadionie Polonii Trzebnica zagrały: beniaminek 3 ligi z Polkowic i …spadkowicz z 2 ligi z Górnik Wałbrzych. W sezonie zasadniczym oba zespoły zdobyły tyle samo bramek, miały identyczną różnicę goli i taki sam bilans wzajemnych pojedynków. KGHM ZANAM Polkowice przystąpił do meczu osłabiony brakiem kilku podstawowych graczy. Z powodu kontuzji nie zagrali: Mateusz Magdziak i Maciej Bancewicz, natomiast z urazami na ławce rezerwowych usiedli: Rafała Karmelita i Wojciech Galas.
W 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dominika Radziemskiego, w polu karnym najsprytniej zachował się Marcin Orłowski, który dostawił nogę i otworzył wynik spotkania. Ten sam zawodnik w 21 minucie powinien przesądzić o losach pojedynku, ale z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Wcześniej Damian Primel w sobie tylko wiadomy sposób wybronił uderzenie Tyktora głową. W 35 minucie po dośrodkowaniu z rogu Dominika Radziemskiego z pola bramkowego główkował Orłowski a z linii bramkowej wybił piłkę Piotr Kasiński. W 53 minucie do bramki polkowiczan ponownie trafił Orłowski. Po starcie gola trener Jarosław Pedryc dokonał kilku zmian. Na boisko weszli grający z kontuzjami Wojciech Galas i Rafał Karmelita, co ożywiło poczynania zielono-czarnych. W 69. min. bramkę kontaktową dla naszego zespołu zdobył Robert Dziedzina. Po strzeleniu gola KGHM ZANAM ruszył do odrabiania start, niestety zabrakło czasu. W Trzebnicy polkowiczanie ulegli Górnikowi 1:2 i to drużyna z Wałbrzycha zagra baraż o 2. ligę z Polonią Warszawa.

Polkowiczanie mogą już myśleć o zasłużonych wakacjach, bo miniony sezon był niezwykle udany dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca.

 

KGHM ZANAM Polkowice – Górnik Wałbrzych  1:2( 0:1 )
Bramki:
Dziedzina  69 – Orłowski 9, 53

KGHM ZANAM Polkowice: Primel –  Dziedzina, Wacławczyk,  Sworacki, Famulski (67 Galas),   Fryzowicz, Szuszkiewicz,   Hempel,  Kasiński( 59 Karmelita),  Karpiński( 58 Bobkiewicz -80 min. cz.k.) – Szymik.

 

Górnik Wałbrzych: Jarosiński ( 82 Jaroszewski) – Rytko,  Tyktor, G. Michalak,  Surmaj (90 Krzymiński) – Radziemski,  Oświęcimka, Woźniak( 69 Migalski),  Krawiec( 62 Michalak), Sawicki –  Orłowski.

Galeria zdjęć