KS gromi Górnika

W zaległym meczu Klasy Okręgowej Młodzików piłkarze KS Polkowice pokonali na wyjeździe Górnika Złotoryja 5:2. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Dawid Wojak, po jednej: Damian Kuriata, Filip Florian i Michał Nagrodzki.

 

Pojedynek rozpoczął się obiecująco dla podopiecznych trenera Juliusza Ciosa, bo to polkowiczanie jako pierwsi zdobyli gola, a na listę strzelców wpisał się Damian Kuriata. Niestety wystarczyła chwila nieuwagi i bramkarz KS-u musiał wyciągać piłkę z siatki. Do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron Górnik zdobył kolejnego gola podwyższając wynik meczu na 2:1. Bramka zdobyta przez gospodarzy podziałała na naszych piłkarzy jak popularna płachta na byka. Polkowiczanie rzucili się do odrabiania start i w krótkim czasie za sprawą Filipa Floriana doprowadzili do wyrównania. Młodzicy KS-u nie spoczęli jednak na laurach i dalej szturmowali bramkę rywala, czego efektem były kolejne gole. Dwa razy celnie do bramki Górnika trafił Dawid Wojak i nasi objęli prowadzenie 4:2. Wynik meczu ustalił Michał Nagrodzki. Niewątpliwie duży udział w zdobyciu goli dla naszego zespołu miał Kacper Bugaj, który zaliczył aż trzy asysty. W Złotoryi KS Polkowice pokonał miejscowy zespół Górnika 5:2.

 

KS Polkowice: Adam Stańczyszyn (BR), Bartosz Kowalik (c), Damian Kuriata, Damian Maćków, Adrian Januszko, Kacper Bugaj, Michał Nagrodzki, Filip Florian, Oliwer Janczak. Grali również: Łukasz Chyb, Patryk Gudalewicz, Hubert Matwiszyn, Jakub Kupczyk, Michał Hoffman, Dawid Wojak.