Kontrolnie z Zagłębiem

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice zmierzyli się w meczu sparingowym z rezerwami Zagłębia Lubin. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Ptak i Dawid Wacławczyk.

7

Pojedynek w Lubinie miał dać trenerowi Adamowi Buczkowi odpowiedź na pytanie, kto wiosną będzie grał przy Kopalnianej. Na murawie pojawiło się kilku nowych graczy, którzy chcieliby w II rundzie bronić barw KS-u. Pierwsze minuty meczu należały do zielono-czarnych, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola.  Jako pierwszy wynik spotkania otworzył Mikołaj Ptak i polkowiczanie prowadzili 1:0. Chwilę później dogodnej sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał zawodnik testowany, który z 5 metrów nie trafił do bramki miejscowych.  Kilka minut później arbiter za zagranie piłki ręką w polu karnym KS-u podyktował jedenastkę wykorzystaną przez Zagłębie. Po starcie gola podopieczni trenera Buczka rzucili się do ataku. W 35 min. obrońca gospodarzy faulował w polu karnym piłkarza KGHM ZANAM. Niestety pomimo wyraźnej sygnalizacji arbitra bocznego, główny udał, że nie widział przewinienia. Nie minęło kilka minut, a ponownie negatywnym bohaterem spotkania był sędzia, który nie odgwizdał karnego po wyraźnym zagraniu piłki ręką w polu karnym przez gracza Zagłębia. Po 45 min. było 1:1.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Andrzeja Turkowskiego podwyższyli na 2:1. Odpowiedzią był gol z karnego Dawid Wacławczyk. Do końca meczu gracze KS-u dążyli do zmiany wyniku, niestety zabrakło czasu i mecz zakończył się remisem 2:2.

KGHM ZANAM Polkowice
I połowa:  Primel (Furtak) – Szymik, Ptak, Wacławczyk, Azikiewicz, Fryzowicz, Konefał, Galas, zawodnik testowany, Kobiela, zawodnik testowany

II połowa: Furtak (Kopaniecki) – Karpiński, zawodnik testowany, Wacławczyk, Ptak (Zawadzki), Famulski, Kasiński, Fryzowicz (zawodnik testowany), Surożyński, zawodnik testowany, Wojciechowski

Galeria zdjęć