„Kolejorz” najlepszy w PFC 2013

Lech Poznań wygrał pierwszą edycję Międzynarodowego Turnieju – Polkowice Football Cup 2013. Drugi z poznańskich zespołów – Warta stanął na najniższym stopniu podium. Zielono-czarni zakończyli zawody na 7. miejscu. Patronat nad turniejem objął Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w turnieju, było wiadomo, że o miejsce na podium wcale nie będzie łatwo. W Polkowice Football Cup 2013 wzięły udział jedne z najlepszych drużyn w kraju oraz dwa zespoły czeskie – MFK Trutnov oraz FK Nachod. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, który życzył uczestnikom powodzenia i apelował, aby zawody odbyły się w myśl zasady Fair Play.

Po ceremonii otwarcia nadszedł czas na sportową rywalizację. O zwycięstwo walczyli: Lechia Dzierżoniów, UKP Zielona Góra, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Warta Poznań, Gryf Świdnica, Chrobry Głogów i KS Polkowice. Niestety w turnieju zabrakło drużyny Dynamo Drezno. – Dostaliśmy informację, że nasz zaprzyjaźniony klub nie będzie mógł wystartować w zawodach. Powodem ich wycofania się z Polkowice Football Cup 2013 była powódź, która niedawno przeszła przez Drezno. Bardzo ubolewamy z tego powodu, ponieważ ich obecność podniosłaby jeszcze bardziej poziom turnieju– mówił Jan Wierzbicki, rzecznik prasowy KS Polkowice. Dużym zaskoczeniem była nieobecność Miedzi Legnica, która z niewyjaśnionych przyczyn nie przyjechała na turniej.

O zwycięstwo w Polkowie Football Cup 2013 zawodnicy walczyli w dwóch grupach. Mecze odbywały się jednocześnie na płytach „A” i „B”, co znacznie usprawniło przebieg zawodów. Po zakończeniu fazy grupowej rozgrywano mecze o wielki finał. W spotkaniu o zwycięstwo w PFC 2013 zmierzyły się zespoły Lecha Poznań i FK Nachod. Ostatecznie lepsi okazali się poznaniacy, którzy wygrali z Czechami 3:1. Spotkanie o 3.miejsce ponownie zakończyło się na korzyść drużyny z Wielkopolski, bowiem Warta pokonała ekipę Śląska Wrocław 3:0.

Gospodarze z Polkowic zakończyli turniej na 7. miejscu. Przy odrobinie szczęścia mogli walczyć o finał, ale od awansu powstrzymały ich trzy słupki i dwie poprzeczki w meczu z Zieloną Górą. W spotkaniu o 7. miejsce pokonali Chrobrego Głogów 3:1. – To był naprawdę wspaniały turniej. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Graliśmy dobrą piłkę, ale zabrakło nam piłkarskiego szczęścia. Dziękuje zawodnikom za walkę i zaangażowanie na boisku – mówi Konrad Janczak, trener KS Polkowice. W turnieju nie zabrakło również indywidualnych wyróżnień. Najlepszym strzelcem został zawodnik KS Polkowice – Łukasz Gudalewicz (7 bramek), najlepszym zawodnikiem turnieju został Samko Penny z FK Nachod, a najlepszym bramkarzem Mateusz Maćkowski z Lecha Poznań. Organizatorzy nagrodzili zespoły z miejsc 4-11 pucharami oraz pamiątkowymi koszulkami. Ekipy, które stanęły na podium dodatkowo otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe – torby, plecaki, worki i czapeczki ufundowane przez sponsora technicznego KS Polkowice – firmę JAKO – Poziom turnieju był naprawdę imponujący. Osoby, które przyszły na stadion lekkoatletyczny z pewnością nie mają powodów do narzekań. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wsparli KS Polkowice w organizacji turnieju. Szczególne podziękowania kieruję do władz gminy Polkowice oraz PZU, bez pomocy których, rozegranie tak wspaniałego turnieju byłoby niemożliwe – kończy Krzysztof Wadas, trener koordynator w KS Polkowice.