Kolejny sparing zaliczony

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozegrali drugi sparing w tym roku. Ich rywalem był trzecioligowy Piast Żmigród.

piastz

Pojedynek rozegrano na sztucznej murawie z Środzie Śląskiej. Obie drużyny chciały wykorzystać mecz kontrolny dla sprawdzenia nowych graczy oraz ustawienia zespołu przed rundą rewanżową. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Enkeleida Dobi po bramce Dawida Wacławczyka z rzutu karnego prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie szkoleniowiec zielonoczarnych dokonał kilku zmian w ustawieniu a na murawie pojawili się kolejni gracze walczący o miejsce w podstawowym składzie. Pojedynek przez cały czas był bardzo wyrównany a obie drużyny zaprezentowały się na dobrym poziomie. W końcówce więcej szczęścia mienili podopieczni trenera Grzegorza Podstawka, którzy w 70 min. doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną Piasta Żmigród 3:1. W sobotę polkowiczanie zagrają z 4. ligowym AKS-em Strzegom.

Piast Żmigród – KGHM ZANAM Polkowice 3:1 (0:1)
Bramki: Krystian Jajko 1, Patryk Bobkiewicz 2 – Dawid Wacławczyk

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Karpiński, Ptak, Wacławczyk, Fryzowicz, zawodnik testowany, Kobiela, Szuszkiewicz, Bancewicz, Surożyński, Wojciechowski.

Po przerwie zagrali również: Kopaniecki, Ziemniak, Konefał, Galas, Famulski, Żurkowski, Wasienko, Kłak oraz zawodnicy testowani.