Kolejne zwycięstwo rezerw

Podopieczni Grzegorza Karmelity pokonali na swoim stadionie 5:3 Mewę Kunice. Bramki dla KS II Polkowice strzelali: Mariusz Szuszkiewicz (3 gole), Wojciech Jurak oraz Christian Tomyk. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 20. kolejki Klasy Okręgowej Seniorów.

Kibice, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. 11 Lutego, z pewnością nie żałują swojej decyzji. W meczu z Mewą Kunice zobaczyli aż osiem bramek, z czego pięć dla KS Polkowice. Na pierwszego gola fani zielono-czarnych czekali zaledwie 14 minut. Wówczas prostopadłe podanie od Waldemara Stanieckiego doskonale wykorzystał Wojciech Jurak, który silnym strzałem pokonał bramkarza gości. Autorem kolejnych, dwóch trafień dla KS II Polkowice był Mariusz Szuszkiewicz i gospodarze prowadzili już 3:0. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę goście wykorzystali moment dekoncentracji zielono-czarnych i zdobyli dwie bramki. Po stracie goli trener Grzegorz Karmelita od razu zareagował i przeprowadził trzy zmiany. Na placu gry pojawili się juniorzy: Rafał Janczak, Krzysztof Drzazga oraz Szymon Szymik. Jak pokazał przebieg spotkania, „nos trenerski” nie zawiódł szkoleniowca polkowickich rezerw, bowiem nasza młodzież stanęła na wysokości zadania i wniosła wiele dobrego w meczu z Mewą. W 54. minucie padł kolejny gol dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Christian Tomyk. Wynik meczu w 79. minucie ustalił Mariusz Szuszkiewicz, który tego dnia popisał się hattrickiem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla KS Polkowice. – Jestem zadowolony z postawy zespołu. Zawodnicy zagrali bardzo ambitnie i wykazali się dużą skutecznością. Mam tylko pretensje o końcówkę pierwszej połowy, gdzie nastąpił moment rozluźnienia. Po zmianie stron nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej i dołożyliśmy kolejne bramki. Mogliśmy zdobyć ich zdecydowanie więcej, ale zabrakło piłkarskiego szczęścia. Cieszymy się ze zwycięstwa i szykujemy się do następnego pojedynku – mówił po meczu Grzegorz Karmelita, trener KS II Polkowice. Dzięki dzisiejszej wygranej zielono-czarni z dorobkiem 37 punktów zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do lidera – Chrobrego II Głogów tracą zaledwie jedno oczko. Warto podkreślić, że podopieczni Grzegorza Karmelity mają rozegrany jeden mecz mniej od głogowian. Za tydzień polkowickie rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Rokitki. Spotkanie odbędzie się 28.04.2013 r. o godz. 17.

Skład KS II Polkowice: Bosacki (46. Janczak), Martynowicz, Sworacki, Niemasz M. Śliwiński (46. Szymik), Tomyk (46. Drzazga), Karmelita (75. Baryczkowski), Staniecki, Szuszkiewicz M., Kwaśniewski (85. Sitnicki), Jurak (72. Wilk).