Mapa strony

Kolejne cenne trafienie Więzika

Czarno – zieloni wywieźli cenny punkt ze Śląska w meczu z tamtejszą Polonią Bytom. Wyrównującego gola w 75. minucie meczu strzelił Jakub Więzik. Spotkanie odbyło się w ramach 17. kolejki I ligi.

Gospodarze już w 28. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Autorem tego trafienia był Blazej Vascak. Po zmianie stron nadal dominowali gracze z Bytomia. Gdy wszystko wskazywało na to, że Polonia kontroluje przebieg spotkania i zainkasuje komplet punktów, do głosu doszedł zespół gości.

W 75. minucie meczu miała miejsce kluczowa akcja dla tego pojedynku. W dobrej sytuacji znalazł się Jakub Więzik i zdobył kolejną ważną bramkę dla czarno – zielonych. W meczu 14. kolejki I ligi po jego trafieniu na 3:2 podopieczni Janusza Kudyby wywalczyli komplet punktów z Olimpią Grudziądz.

Warto zaznaczyć, że oba trafienia miały miejsce tuż po pojawieniu się Więzika na placu gry. W 17. kolejkach czarno – zieloni z dorobkiem 14. punktów zajmują 17 miejsce w ligowej tabeli. Polkowiczanie pod wodzą nowego szkoleniowca są coraz bliżej strefy w tabeli gwarantującej utrzymanie w lidze.
Naszym piłkarzom gratulujemy wywiezionego punktu z trudnego terenu, a Kubie Więzikowi kolejnego trafienia w trudnym momencie dla drużyny.

Polonia Bytom – KS Polkowice 1:1 (1:0)
1:0 – Vascak 28′
1:1 – Więzik 75′

Składy:

Polonia: Balaż – Sinclair, Kulpaka, Killar, Chomiuk, Vascak, Alancewicz (46′ Dziewulski), Pokotyluk (89′ Ściański), Mąka, Świerczok (63′ Góral), Paulista.

Polkowice: Szymański – Wacławczyk, Piotrowski (64′ Bryła), Piątkowski, Salamoński (74′ Peroński), Ałdaś, Nowak, Bartków, Podstawek (68′ Więzik), Kocot, Krzysztof Janus.

Żółte kartki: Alancewicz (Polonia) – Piątkowski (Polkowice).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).