Kolejna wygrana KS-u

W meczu Klasy Okręgowej Seniorów piłkarze KS Polkowice pokonali przed własną publicznością KS Legnickie Pole 4:0. Bohaterem spotkanie był niewątpliwie Maciej Bancewicz, który zaaplikował rywalom 3 gole.

Łatwo, lekko i przyjemnie tak można podsumować sobotnie spotkanie KS-u Polkowice z KS Legnickie Pole. Zaledwie w czwartek zielono-czarni pokonali na wyjeździe Odrę Ścinawa, a już dwa dni później musieli zagrać kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu był szósty zespól rozgrywek KS Legnickie Pole. Krótka przerwa pomiędzy meczami widocznie sprzyja polkowiczanom. W meczu przeciwko przyjezdnym trener Zbigniew Mandziejewicz dał szanse występu młodym zawodnikom. Na murawie zaprezentowali się m.in. Zawadzki, Surożyński oraz Stępień i Czerep. Pojedynek od samego początku należał do miejscowych, którzy dyktowali rywalom warunki gry. Goście praktycznie przez pierwsze 45 minut nie opuścili własnej połowy. Wynik meczu otworzył Krzysztof Drzazga, który otrzymał dokładne podanie od Macieja Bancewicza i z bliskiej odległości pokonał Sebastiana Siwonia. W 37 min. Szymon Szymik obsłużył Bancewicza i do przerwy było już 2:0 dla naszych. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a Rafał Janczak stojący pomiędzy słupkami bramki KS-u był praktycznie bezrobotny. Polkowiczanie co kilka minut stwarzali groźne sytuacje na połowie rywala, niestety 200 procentowych sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał młody Radosław Czerep. Końcówka meczu to szturm zielono-czarnych na bramkę przyjezdnych. W 83 min. meczu po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Maciej Bancewicz. Ten sam zawodnik minutę później ustalił wynik meczu na 4:0 dla KS Polkowice. Gdyby podopieczni trenera Mandziejewicza wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje do zdobycia gola to mecz mógł zakończyć się pogromem rywala.

KS Polkowice – KS Legnickie Pole 4:0 (2:0)
Bramki: Drzazga 33, Bancewicz 37, 83, 84

KS Polkowice: Janczak – Wacławczyk, Sworacki, Bancewicz, Sikorski (66 Karpiński), Drzazga, Zawadzki (66 Nowakowski), Szuszkiewicz, Fryzowicz (78 Kasiński), Szymik (71 Stępień), Surożyński (46 Czerep).

KS Legnickie Pole: Siwoń – Ł. Hreczany (53 Maksymczuk), Jechalik (60Ciesielski), Serenda, Zarański, Grządkowski, Huk, Kozłowski, Sejud (57 Alwin), Weremko, Nowak (86 J. Hreczany).