Kolejna wygrana KS Polkowice

Podopieczni Adama Buczka pokonali 1:0 zespół Tura Turek. Gola na wagę trzech punktów w 67. minucie meczu zdobył Szymon Skrzypczak. Dzięki temu zwycięstwu polkowiczanie awansowali na jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie toczyło się na wyrównanym poziomie. Zarówno gospodarze, jak i zespół gości mieli swoje szanse na strzelenie gola. W pierwszej połowie najbliżej wpisania się na listę strzelców był Szymon Skrzypczak, który oddał atomowy strzał na bramkę Tura. Niestety futbolówka minimalnie minęła bramkę gości. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę goście byli bliscy strzelenia gola. Na szczęście kapitalną interwencją popisał się Damian Primel. Po zmianie stron polkowiczanie przeprowadzili kluczową dla losów tego spotkania akcję. Dośrodkowanie Patryka Bryły skutecznie wykończył Szymon Skrzypczak i pewnie umieścił piłkę w bramce Tura.

To trafienie dodało miejscowym skrzydeł i przeprowadzali coraz groźniejsze akcje. W 75. minucie meczu na placu gry pojawili się wychowanek KS Polkowice Maciej Bancewicz i Damian Ałdaś. Dzięki tym zmianom gra zielono-czarnych nabrała jeszcze większego tempa. Mimo dobrej gry w wykonaniu podopiecznych Adama Buczka wynik w Polkowicach nie uległ zmianie. Ostatecznie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem 1:0 dla KS Polkowice. Swojego zadowolenia z postawy zespołu nie krył Adam Buczek, szkoleniowiec KS Polkowice – W dzisiejszym meczu spotkały się dwa młode zespoły, którym nie zabrakło woli walki. Piłkarze obu jedenastek stworzyli żywe widowisko, co mogło się podobać kibicom. Wykorzystaliśmy błąd w defensywie Tura i strzeliliśmy zwycięskiego gola. Cieszymy się, że odnieśliśmy drugie z rzędu zwycięstwo. Dziękuje chłopakom za walkę- mówił po meczu Adam Buczek, trener KS Polkowice. Dzięki dzisiejszej wygranej zielono-czarni awansowali na jedenaste miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu polkowiczanie jadą do Torunia, gdzie zmierzą się z miejscową Elaną. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 13. kolejki II ligi zachodniej.

Składy:

KS Polkowice: Primel, Bartczak, Bartków, Darda, Famulski (84’ Krysian), Fryzowicz, Karmelita (90’Tomyk), Śliwiński, Szczepaniak (75’ Bancewicz), Skrzypczak, Bryła (75’Ałdaś).

Tur Turek: Kolba, Łucki, Wieczorek (82’ Lebowski), Wenger, Kiełb, Syska, Wojciechowski (74’ Chojecki), Mikołajczyk, Staroń, Gląba.

Żółte Kartki: Bryła, Fryzowicz – Mikołajczyk, Gląba, Chojecki.

Sędzia: Artur Aluszyk (Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej)