Mapa strony

Kobyliński dał juniorom 3 punkty

Juniorzy starsi KS Polkowice pokonali u siebie Ślęzę Wrocław 1:0. Gola na wagę 3-ch punktów  dla naszego zespołu zdobył Jakub Kobyliński.

 

 Ciekawie zapowiadający się mecz zespołów sąsiadujących w  ligowej tabeli KS Polkowice i Ślęzy Wrocław , którzy zgromadzili w dotychczasowych pojedynkach  po 40 punktów okazał się emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatniej sekundy. Lepsze wrażenie w pierwszych 35. minutach prezentowali goście ,którzy składniej konstruowali akcje ,stwarzając szereg dogodnych okazji do zdobycia bramki.  Gospodarze obudzili się dopiero po strzeleniu gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym, a skutecznym egzekutorem okazał się Kobyliński. Bramka na  1:0 uskrzydliła miejscowych ,którzy zaczęli grać składniej i pomysłowo. Goście oddali inicjatywę i zapomnieli o obronie swojej bramki ,stąd na boisku zrobiło się więcej miejsca w obronie Ślęzy. Niestety dogodne okazje Świdwy i Osiadłego blokowali obrońcy albo ostatnie podanie okazało się niecelne.

W drugiej części meczu wprowadzeni na boisko Olszewski i Wasieńko ożywili poczynania zielono-czarnych .Nareszcie zaczęły funkcjonować skrzydła a szczególnie prawa strona. Za sprawą Olszewskiego ,który swoimi rajdami „dziurawił ” obronę Ślęzy, jednak w końcowych momentach zabrakło koncentracji i dokładnego podania. W 75. minucie idealną okazję na podwyższenie wyniku miał Kobyliński ,który z 5 metrów głową trafił w brawurowo interweniującego bramkarza .Ostatnie 15 minut to uporczywe dążenie gości do wyrównania . Stałe fragmenty gry ,dośrodkowania ,strzały na bramkę szczęśliwie bronił Zdobylak. W 85 minucie Kielar za faul na zawodniku gości  został ukarany drugą żółta kartką a w konsekwencji czerwoną. Dodatkowo zmotywowana Ślęza ruszył do szturmu ale dzielnie broniący się polkowiczanie dowieźli skromne prowadzenie do końca meczu.


KS Polkowice – Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)

Bramka: Kobyliński 37

KS Polkowice: Zdobylak, Jankowski, Żurkowski, Cichy, Kielar, Kopeć, Osiadły, Kędziora, Kostek, Kobyliński, Świdwa

Na zmiany wchodzili: Olszewski, Wasieńko, Sobczyk,