Kierunek Ostróda

Już w piątkowe południe piłkarze Górnika Polkowice wyjechali do Ostródy. W sobotę zielono-czarni, w meczu 21. kolejki II ligi zmierzą się z Sokołem.

Przed piłkarzami kolejny daleki wyjazd. Tym razem czeka ich trasa licząca blisko 500 kilometrów. Górnicy w autokarze spędzą około siedmiu godzin. Polkowiczanie na mecz pojechali osłabienie brakiem Karola Fryzowicza, który pauzuje za czerwoną kartkę. Poza nim trener Janusz Niedźwiedź będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich graczy. W ostatniej kolejce, po 504 dniach spowodowanych kontuzją, na boisku zameldował się Maciej Bancewicz. Wszyscy liczą na jego strzelecki instynkt w meczu z Sokołem.

Jesienią w Polkowicach górą byli piłkarze Górnika, którzy po golach Mateusza Baszaka, Eryka Sobkowa i Ernesta Terpiłowskiego pokonali rywala 3:0.
Aktualnie zespół z Ostródy okupuje środek tabeli. Z dorobkiem 27 punktów zajmuje 10. miejsce. W ostatniej kolejce Sokół zremisował we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 1:1, natomiast polkowiczanie po porażce u siebie ze Stlą Rzeszów będą chcieli na boisku rywala zdobyć komplet punktów.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30. Relację z meczu przeprowadzi telewizja Internetowa TV COM.

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2020-2021/198299-OKS-Sokol-Ostroda-KS-Gornik-Polkowice-21-kolejka.htm