Mapa strony

Kibice wracają na stadion Górnika

W sobotę, 15 maja kibice Górnika Polkowice pojawią się na meczu swojej drużyny. Ostatni raz fani zielono-czarnych gościli na stadionie przy ul. Kopalnianej, 3 października podczas spotkania Górnika z Pogonią Siedlce.

Po 7 miesiącach kibice wracają na stadion Górnika. Słabnąca pandemia spowodowała, że mecze piłkarskie będą mogły odbywać się z udziałem publiczności. Fani będą musieli jednak przestrzegać specjalnych zasad przebywania na stadionie przy ul. Kopalnianej.

Mecze z udziałem kibiców w warunkach pandemii odbywać się będą w ściśle wyznaczonym rygorze sanitarnym. Kibice będą wchodzić przez bramy w 30-sekundowych odstępach, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion, by uniknąć kolejek (bramy otwieramy 2 godziny przed meczem). Kibice oczekujący na wejście na stadion zobowiązani są zachować wymagany prawem dystans 1,5 m. Przy wejściach są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Każdy jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.

Po wejściu na stadion kibice zobowiązani są utrzymywać pomiędzy sobą odległość 1,5 m, również podczas przemieszczania się na terenie obiektu. Maksymalna liczba osób przebywających w toaletach zostanie ograniczona do liczby kabin toaletowych. Zabronione będzie wnoszenie bagażu podręcznego i nie będą udostępniane punkty depozytowe.

Kibice muszą siedzieć w odstępach 1,5 m. Wychodzenie ze stadionu po meczu będzie odbywało się poszczególnymi sektorami – spiker będzie informował o kolejności wychodzenia, by uniknąć zgromadzenia wielu osób w jednym miejscu.

Informujemy także, że uczestnictwo w meczu w charakterze widza odbywa się wyłącznie na podstawie świadomej i bezwarunkowej akceptacji widza w zakresie przyjęcia ryzyka związanego z potencjalnym zakażeniem COVID-19 na stadionie, w tym w oparciu o zrzeknięcie się ewentualnych roszczeń w stosunku do organizatora meczu.

Na stadion nie będą wpuszczane osoby z wyraźnymi objawami choroby. Apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje o obecności na stadionie w trosce o zdrowie własne i innych.