„Kali” ustrzelił hattricka

W meczu kończącym rundę jesienną w Polkowicach piłkarze miejscowego KS-u rozgromili zespół Sokoła Wielka Lipa 5:1. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Kaliciak.

Krzysztof Kaliciak1

Pojedynek od samego początku należał do podopiecznych trenera Jarosława Pedryca. Już w 13 minucie wynik spotkania otworzył Karol Fryzowicz, który otrzymał dokładne podanie od Macieja Bancewicza i nie miał żadnych problemów z pokonaniem Krawczyka. Na kolejnego gola kibice czekali 15 minut. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Szymona Szymika a ten plasowanym strzałem umieścił ją w siatce bramki rywala. W 36 min. Krzysztof Drzazga uderzył mocno z dystansu. Bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a Krzysztof Kaliciak posłał ją obok golkipera Sokoła i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 3:0. W 56 min. rywale przeprowadzili jedną z nielicznych akcji na polu karnym zielono-czarnych, a Damian Primel musiał ratować się faulem. Niestety arbiter wskazał na wapno i dodatkowo ukarał naszego golkipera żółtym kartonikiem. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan przyjezdnych Marcin Pruchnicki. Stracona bramka tylko podrażniła gospodarzy, którzy dążyli do zdobycia goli. Swoje kolejne dwa trafienia zaliczył popularny Kali, który tym samym ustrzelił hattricka. W meczu kończącym rundę jesienną w Polkowicach miejscowy KS pokonał Sokoła Wielka Lipa 5:1. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Pedryca zagrają na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie.

KS Polkowice – Sokół Wielka Lipa 5:1 (3:0)

Bramki: Fryzowicz 13, Szymik 28, Kaliciak 36, 58, 76 – Pruchnicki 56 k.

KS Polkowice: Primel – Zawadzki (54 Karpiński), Szymik, Wacławczyk, Drzazga (69 Jurak), Bancewicz, Szuszkiewicz, Kaliciak (87 Dybizbański), Kasiński (73 Dziadowicz), Fryzowicz (89 Kochman), Sworacki.

Sokół Wielka Lipa: Krawczyk – Szmajda, Teodorowicz (89 Frukacz), Bełkowski, Banach (63 Bienkiewicz), Pruchnicki, Jędrzejowski, Ciołek, Renosik (79 Ludwiczak), Bella (83 Musiał), Suppan (71 Jaskólski).