Juniorzy starsi wiceliderem ligi

W 4. kolejce ligi dolnośląskiej zespół juniorów starszych KS Polkowice rozgromił na własnym boisku Parasol Wrocław 6:0, prowadząc do przerwy 1:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Jakub Kobyliński 2, Dawid Kostek, Bartek Jankowski, Dominik Wasieńko i Damian Kaczanowski

21

Kibice, którzy przybyli na stadion lekkoatletyczny zobaczyli ciekawy mecz obfitujący w sytuacje i bramki. Początek spotkania to zdecydowana dominacja polkowiczan, którzy stworzyli sobie 4-5 dogodnych sytuacji do strzelenia goli. Na przeszkodzie stanęli obrońcy gości, którzy dwa razy wybijali piłkę z pustej bramki oraz dobrze interweniujący bramkarz Parasola. W 20 minucie meczu Bartosz Jankowski, kapitan zielono-czarnych popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego i ku rozpaczy Parasola piłka znalazła drogę do siatki. Po strzeleniu bramki juniorzy KS-u zamiast pójść za ciosem zaczęli grać apatycznie co skrzętnie wykorzystali goście spychając gospodarzy do głębokiej defensywy. Wrocławianie dobrze operowali piłką do pola karnego, a strzały z dystansu parował Marcin Furtak.

Druga odsłona meczu zaczęła się od falowych ataków naszego zespołu, który narzucił swój styl gry, a to przyniosło efekty w postaci wielu sytuacji i bramek. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Dominik Wasieńko po kapitalnej akcji całego zespołu, Jakub Kobyliński trafiając dwa razy, Dawid Kostek po solowej akcji oraz Damian Kaczanowski ustalając strzałem w długi róg bramki wynik spotkania.

Mecz w 75 % przebiegał pod nasze dyktando. Szczególni pierwsze 20 minut i druga odsłona to gra, którą chcemy preferować. Agresywna walka w odbiorze, szybka gra do przodu do Dawida Kostka lub Jakuba Kobylińskiego, którzy wykańczają sytuacje. Do tego gra bokami z wchodzącymi do akcji  bocznymi obrońcami. Tak było przez 70 minut meczu i z tego się cieszymy. Pracujemy nad naszą tożsamością boiskową i stylem gry, który z meczu na mecz nabiera rumieńców. Krystalizuje się skład zespołu. Ostatnio do kadry wrócił  Patryk Kłak, który podniesie poziom sportowy w środku obrony. Pozytywnie wrażenie zostawił Adrian Kielar, który zaangażowaniem i dyscypliną uchodzi za wzór w zespole. Dobre zawody zagrali Bartek Jankowski oraz napastnicy Dawid Kostek i Jakub Kobyliński. Jedynym mankamentem było to, że po strzeleniu bramki na 1:0 zaczęliśmy grać nerwowo a styl gry, który mamy, zamieniliśmy na wybijanie piłek do przodu. Tak nie chcemy grać i to mocno powiedzieliśmy sobie w szatni. Zrozumienie sytuacji przez  zawodników  było widoczne w drugiej odsłonie w  której strzeliliśmy rywalowi 5 bramek. Przed nami wyjazdowy mecz w Świdnicy z Polonią. Świdniczanie w ostatnich dwóch meczach remisowali. Szczególnie  remis z Zagłębiem uważam za niespodziankę dużego kalibru – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KS Polkowice – Parasol Wrocław 6:0 (1:0)
Bramki: Dominik Wasieńko, Jakub Kobyliński 2, Dawid Kostek, Damian Kaczanowski, Bartek Jankowski

KS Polkowice: Marcin Furtak (Kacper Zdobylak), Dawid Malawski, Adrian Kielar, Dominik Żywakowski (Patryk Kłak), Dominik Wasieńko, Bartosz Jankowski, Marcel Kopeć (Marek Żurkowski), Kamil Olszewski (Damian Kaczanowski), Jarek Tkaczyk, Dawid Kostek, Jakub Kobyliński