Mapa strony

Juniorzy zamknęli „Parasol”

W Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KGHM ZANAM Polkowice wygrali we Wrocławiu z Parasolem 4:0. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobyli: Dawid Świdwa, Patryk Kłak, Wojciech Konefał i Kordian Tański.

39

W kolejnym swoim meczu ligowym zespół KGHM ZANAM Polkowice pewnie wypunktował Parasol Wrocław 4:0.Pierwsza odsłona to zdecydowana i wyrażana przewaga polkowiczan, którzy swoją wyższość udowodnili bramkami strzelonymi przez Wojtka Konefała i Kordiana Tańskiego. Solidna gra w obronie oraz długie utrzymywanie się przy piłce to atuty, na które Parasol nie mógł znaleźć recepty. Warto odnotować, że dopiero w 45 minucie meczu gospodarze stworzyli sobie dogodną okazję jednak zawodnik Parasola z ostrego kąta trafił w słupek. Druga odsłona spotkania to podobny obraz gry. Szybko strzelone bramki przez Dawida Świdwę oraz Patryka Kłaka odebrały animusz przeciwnikowi, a czary goryczy dopełniła czerwona kartka dla bramkarza gospodarzy za złapanie piłki ręką poza polem karnym. Grając w przewadze jednego zawodnika juniorzy KGHM ZANAM stworzyli sobie wiele sytuacji, ale zabrakło precyzji i zimnej krwi pod bramką miejscowych. Parasol próbował zmniejszyć rozmiary dotkliwej porażki, ale w tym dniu lepiej dysponowanym i grającym ciekawszą piłkę byli zielono-czarni.

Cieszy forma mojego zespołu. Trzeci mecz z rzędu i trzecie bardzo wyrażane zwycięstwo. Stosunek bramkowy 17:2 świadczy o silę ofensywnej moich zawodników. Tak chcemy grać, pewnie w obronie i kreatywnie w ataku. Te elementy szlifujemy na treningu i przynosi to efekty w postaci ogromnej ilość sytuacji, chociaż czasami brakuje ostatniego dokładnego podania. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa a apetyt na więcej jest ogromny. Zawodnicy uwierzyli, że dyscyplina na boisku to klucz do wygranej. Oby nasza passa trwała jak najdłużej – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

Parasol Wrocław – KGHM ZANAM Polkowice 0 : 4 (0:2)   
Bramki: Świdwa, Kłak, Konefał, Tański

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Kopaniecki), Żurkowski, Żywakowski, Kłak, Wasieńko, Tański, Białocerkiewicz (Sobczyk), Suchora (Leśniewski), Konefał, Olszewski     (Jankowski), Świdwa