Juniorzy zakończyli obóz

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice zakończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy. Podczas zgrupowania podopieczni trenerów Andrzeja Wójcika i Marcina Jeziornego rozegrali 3 mecze kontrolne.

W swoim ostatnim sparingu polkowiczanie pokonali w Księginicach miejscowa Iskrę 5:4. Gospodarze prowadzili już 4:0 ale zielono-czarni w ostatnich 30 minutach z impetem atakowali bramkę Iskry co przyniosło efekty w postaci bramek. Słabnący przeciwnik i determinacja zielono-czarnych rozgrzały mecz do czerwoności (mimo 30 stopniowego upału)  a zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu zdobył Kielar po akcji zespołowej.

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak, Zdobylak – Malawski, Kielar, Medyński, Kopeć, Gajewski, Kostek, Sobczyk, Wilczyk, Ciupka, Boczek, Olszewski, Stettler, Kobyliński, Cichy, Sienkiewicz, Michalski, Malik

Trener Andrzej Wójcik: Mamy za sobą udany obóz na własnych obiektach. Przez ostatni tydzień miejscem treningów była siłownia oraz  dobrze przygotowane boisko na stadionie lekkoatletycznym .W ciągu 6 dni rozegraliśmy 3 sparingi z zespołami seniorskimi -Sparta Rudna (KO), Stal Chocianów (4 Liga), Iskra Księginice (KO). Sztab szkoleniowy świadomie wybrał sparingi z zespołami seniorów po to aby dać możliwość zawodnikom przystosowania się do twardej gry na poziomie seniorskim. To zdało egzamin. W treningach regularnie brało udział od 20 do 23 zawodników (urazy) a to stwarzało  możliwości manewrowania składem we wszystkich sparingach. Jedenaście jednostek treningowych (w tym sparingi) to duża dawka obciążenia , którą zawodnicy otrzymali w ciągu tygodnia. Mimo tego w meczach z Chocianowem i Iskrą szczególnie w drugich 45 minutach nie widać było zmęczenia a wręcz przeciwnie. To my mieliśmy przewagę w przygotowaniu motorycznym. To świadczy o dobrym kierunku, w którym idziemy. Do końca okresu przygotowawczego zostało jeszcze 3 tygodnie.