Juniorzy zakończyli ligę

W meczu kończącym rozgrywki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice przegrali nieoczekiwanie w Oleśnicy z Pogonią 2:4 remisując do przerwy 0:0. Bramki dla KS-u zdobyli: Kordian Tański i Dominik Suchora.

11

Pierwsze 45 minut meczu w Oleśnicy to wyrównana gra.Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Kacpra Zdobylaka, jednak strzał zawodnika Pogoni trafił w słupek. Polkowiczanie za sprawą Kamila Olszewskiego, Kordiana Tańskiego i Dominika Suchory grali składniej, brakowało natomiast ostatniego dokładnego podania. Do przerwy było 0:0.

W drugiej odsłonie mecz nabrał rumieńców. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego przez Bartka Jankowskiego, Kordian Tański daje prowadzenie KS Polkowice. Kilka minut później Mateusz Leśniewski po samotnym rajdzie przez pół boiska został „wycięty „w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Dominik Suchora. Prowadzenie 2:0 dodało skrzydeł polkowiczanom , którzy w następnych 15 minutach stworzyli sobie 4 nie 100% a 200% sytuacje. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki rywala. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać składniej a co najważniejsze strzelali bramki. Zielono-czarni biernie przyglądali się jak zawodnicy Pogoni z nawiązką odrobili straty.

Stara zasada piłkarska mówi ” niewykorzystane sytuacje się mszczą „. Prowadząc 2:0 mieliśmy sytuacje na rozbudowanie wyniku, jednak stało się inaczej. Kompletnie zawiedliśmy w obronie, a sytuacje, które doprowadziły do utraty bramek to szkolne błędy. Na poziomie juniorów starszych jest to nieakceptowalne. Już w meczu z Lechią Dzierżoniów było widać oznaki lekkiego kryzysu, ale porażka z zespołem, który już spadł z LDJS to szok, bo przecież mieliśmy opinię zespołu solidnego, mającego swój styl gry–  podsumował mecz trener Andrzej Wójcik.

Pogoń Oleśnica – KGHM ZANAM Polkowice  4:2 (0:0)
Bramki dla KGHM ZANAM: Tański, Suchora (k)

KGHM ZANAM: Zdobylak, Żurkowski, Kłak, Górecki, Wasieńko, Sołtys, Leśniewski, Jankowski, Olszewski, Suchora, Tański