Mapa strony

Juniorzy zagrali z Erzgebirge Aue

Przygotowujący się do rozgrywek w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice zagrali wyjazdowy sparing ze swoimi rówieśnikami z Erzgebirge Aue. Był to pierwszy kontakt KS Polkowice z klubem 3. bundesligi.

47

Aue to 17 tysięczne miasto położone w Rudawach w przeszłości znane z kopalni uranu a obecnie miejscowość turystyczna z wieloma atrakcjami.Właśnie do tego miasta udali się juniorzy starsi KS Polkowice na mecz sparingowy z juniorami Erzgebirge. Po przybyciu na miejsce i obowiązkowym spacerze w centrum Aue ekipa KS-u udała się na stadion. To pięknie położony obiekt, który jest obecnie w przebudowie, a stojąca przed wjazdem makieta nowego piłkarskiego stadionu robi wrażenie. Tuż przy boiskach treningowych wybudowano przepiękny obiekt przeznaczony na bursę dla piłkarzy trenujących w akademii.Obecnie pierwszy zespół z Aue to spadkowicz z 2 ligi niemieckie, który ma szansę na powrót do elity. Obecnie zajmują 2. miejsce w tabeli a awans uzyskają zespoły zajmujące trzy pierwsze lokaty. Juniorzy starsi z Aue występują w Lidze Regionalnej, która jest odpowiednikiem naszej Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych i zajmują 14 miejsce w tabeli.

72

Mecz bez historii. Gospodarze zagrali agresywnie, spychając mój zespół do głębokiej defensywy. Wynik odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku. Długimi momentami szukaliśmy odbioru piłki a kiedy to się udało traciliśmy ją po natychmiastowym pressingu. Niemcy okazali się lepsi pod każdym względem, a dobra postawa Marcina Furtaka uchroniła zespół przed utratą kolejnych bramek. Jednak okoliczności, w jakich straciliśmy 4 gole dają dużo do myślenia. Dwie bramki tracimy po rzutach rożnych wykonywanych przez nasz zespół i kontrach gospodarzy. Kolejne dwie po stałych fragmentach gry z 18 metrów. Faktem jest, że byliśmy tłem dla zespołu, który grał z polotem, pewnie wykorzystywał błędy w bocznych strefach boiska oraz wolne przesuwanie naszych formacji. Próby naszego pressingu paliły na panewce, ponieważ blok obronny miał problemy ze skracaniem pola gry oraz reagowaniem na wydarzenia na boisku. W rozmowie przed meczem uczulałem moich zawodników o sposobie gry niemieckich zespołów, a to potwierdziło się na boisku. Dostaliśmy lekcję pokory i chcemy z tego czerpać naukę, chociaż porażka jest boląca. Taki sposób grania gospodarzy odpowiada mojemu kierunkowi naszego rozwoju. Szybka gra, pressing po stracie piłki, agresywne odbiory, cały zespół pracuje w ataku i obronie a to, co najważniejsze głośna komunikacja zawodników na boisku oraz ogromna determinacja. Tego zabrakło w naszym zespole.Wiemy, czego nam brakuje i w tym kierunku będziemy się kierować, ale bez żadnych „ale ” ze strony zawodników. Tylko ciężka praca i mozolne poprawianie mankamentów w grze oraz bezgraniczne słuchanie zaleceń trenera to klucz do dorównania poziomem do najlepszych.

Podczas pobytu w Aue nawiązaliśmy kontakty z koordynatorem grup młodzieżowych Carstenem Mullerem. Rozmawialiśmy o dalszej współpracy naszych klubów – podsumował wizytę w Erzgebirge Aue trener Andrzej Wójcik.

Erzgebirge Aue – KS Polkowice 6: 0

KS Polkowice: Kopaniecki, Furtak-Wasieńko, Żywakowski, Żurkowski, Frankowski-Białocerkiewicz, Tański, Olszewski, Suchora, Leśniewski, Konefał, Świdwa, Jankowski, Sołtys, Węgielski.

 

Galeria zdjęć