Juniorzy zagrali z Chrobrym

Juniorzy starsi KS Polkowice w pierwszym sparingu okresu przygotowawczego ulegli w Głogowie Chrobremu (CLJ) 2:3. Bramki dla KS -u zdobył niezawodny Jakub Kobyliński.

Zespół Chrobrego Głogów to beniaminek Centralnej Ligi Juniorów Starszych , który awansował po barażach z Bytovią Bytów. Trener gospodarzy Paweł Rząsa miał do dyspozycji kadrę 30 zawodników a to dawało duże możliwości rotowania składem oraz nowo oddany budynek klubowy z funkcjonalnymi szatniami  i gabinetami odnowy biologicznej.

Mecz rozgrywano w trzech tercjach 40, 30, 30 minut. Przy upalnej pogodzie zespoły wykazywały dużą ochotę do gry . Od początku spotkania lekką przewagę osiągnęli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych , jednak zabrakło skuteczności. Nasi juniorzy odgryzali się ciekawymi akcjami bokami boiska ale w kilku przypadkach dośrodkowania mijały celu lub były niedokładne. Kilka dobrych akcji środkiem boiska okraszonymi soczystymi i celnymi strzałami Bartosz Cichego i Klaudiusza Sobczyka to efekt dobrej gry w tej części meczu. Kiedy wydawało się że pierwsza tercja zakończy się wynikiem bezbramkowym , dwa proste błędy z lewej strony obrony doprowadziły do utraty dwóch bramek . 2:0 po 40 minutach gry dla Chrobrego .Trzecia tercja to wyrównane zawody oraz bramka kontaktowa dla juniorów KS-u. Kapitalne prostopadłe zagranie Bartosza Cichego do najlepszego snajpera Jakuba Kobylińskiego, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem strzelając bramkę na 2:1. W ostatniej tercji zespół Chrobrego cofnął się do głębokiej defensywy, szukając bramek z kontry .Taka taktyka stwarzała możliwość budowania akcji przez obrońców KS-u .Wysiłki zielono-czarnych strzelenia bramki wyrównującej spaliły na panewce.  Po kolejnym błędzie zawodnika z lewej strony boiska, który zamiast podawać wdał się w drybling, po którym następuje strata piłki a w konsekwencji utrata gola. Na 10 minut przed końcem meczu ponownie Jakub Kobyliński po solowej akcji ustala wynik spotkania na 3:2 dla Chrobrego.

 

Trener Andrzej Wójcik: Jak na pierwszy sparing z bardzo dobrym przeciwnikiem jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu. Widać, że niektórzy zawodnicy solidnie pracowali indywidualnie według planu rozpisanego przez trenerów. Oczywiście kadra jest szeroka ale zaplanowane wyjazdy i urlopy części zawodników to normalne w tym okresie. Czekamy na ich powrót i zwiększenie rywalizacji. Następnym przeciwnikiem będzie Sparta Rudna, z którą zmierzymy się w sobotę 29.07. o godz.17 w Polkowicach.

 

KS Polkowice: Malec, Zdobylak – Malawski, Malik, Żywakowski, Ciunajtis, Olszewski, Sobczyk, Kopeć, Cichy, Osiadły, Kobyliński, Boczek, Sienkiewicz, Kielar