Mapa strony

Juniorzy wyszarpali zwycięstwo

W przedostatnim meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych sezonu 2015/16 zespół KS Polkowice pokonał u siebie Lechię Dzierżoniów 1:0. Bramkę na wagę 3-ch punktów zdobył w 70 minucie meczu Wojtek Konefał.

18

Pierwsza część pojedynku to dominacja gości z Dzierżoniowa, którzy lepiej konstruowali akcje ofensywne. Grali agresywnie zmuszając polkowiczan do licznych błędów i strat piłki. Miejscowi nie mogli rozwinąć skrzydeł a sytuacji pod bramką Lechii było jak na lekarstwo. Jedyną dogodną okazję zmarnował Wojtek Konefał, który wymanewrował dwóch obrońców jednak zabrakło tego, co najważniejsze -strzału. Przyjezdni grali konsekwentnie i mądrze. Bramka dla Lechii wisiała na włosku, jednak piłka o centymetry mijała bramkę KS-u albo dobrymi interwencjami popisywał się Marcin Furtak. Do przerwy szczęśliwy remis dla zielono-czarnych.

W drugich 45 min. polkowiczanie zaczęli grać zespołowo z wykorzystaniem bocznych stref boiska. W środku Kordian Tański oraz Mateusz Leśniewski zanotowali szereg odbiorów, co stwarzało możliwość gry do przodu. Ożywili się boczni pomocnicy Rafał Rybarczyk i Piotr Białocerkiewicz. Jedyna bramka padła w 70 minucie meczu. Golkiper gospodarzy Marcin Furtak długim wykopem uruchomił Wojtka Konefała, który po przyjęciu trudnej piłki „skręcił” dwóch obrońców Lechii i umieścił futbolówkę w siatce gości. Stracona bramka zmusiła Lechię do angażowania większej ilości zawodników w akcjach ofensywnych.  Dla zielono-czarnych oznaczało to więcej miejsca w ataku. Okazje do podwyższenia wyniku mieli Wojtek Konefał oraz Rafał Rybarczyk. Lechia starała się wyrównać stan meczu jednak w tym dniu zabrakło prochu w armatach przyjezdnych.

Ciężki mecz. Zawodnicy zostawili na boisku wiele zdrowia. Było to spowodowane bezproduktywnym bieganiem oraz błędami w ustawieniu i brakiem komunikacji. Lechia to solidny zespół grający ciekawą piłkę. Tym bardziej cieszą ciężko wywalczone 3 punkty jednak gra pozostawia wiele do życzenia. Pierwszy mecz w Dzierżoniowie wygraliśmy 6:2 prowadząc już 6:0, może wspomnienia z tamtego meczu oraz gra „łatwa i przyjemna” wpłynęły na formę zespołu i podejście do przeciwnika. Cieszą „wyszarpane” punkty jednak z tą świadomością, że stać nas na zdecydowanie lepszą grę pod każdym względem – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KS Polkowice – Lechia Dzierżoniów 1:0  (0:0)
Bramka: Konefał

KS Polkowice: Furtak, Żurkowski, Kłak, Górecki, Wasieńko, Białocerkiewicz, Jankowski (Leśniewski), Rybarczyk, Suchora (Sołtys), Konefał, Tański