Juniorzy wygrali z Pogonią

Kolejne udane spotkanie rozegrali juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice rywalizujący w lidze dolnośląskiej. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika pokonali u siebie zespół Pogoni Oleśnica 4:2.

4

W kolejnym meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych KGHM ZANAM Polkowice pokonał na własnym terenie Pogoń Oleśnicę 4:2 przegrywając do przerwy 0:1. Goście w pierwszej odsłonie meczu sprawiali lepsze wrażenie, a po ostatniej porażce u siebie z Orłem Ząbkowice 1:9 szybko doszli do siebie i udowodnili że był to” wypadek przy pracy”. Dodatkowym sprzymierzeńcem gości był silnie wiejący wiatr. Pogoń optymalnie wykorzystała atuty pierwszej części meczu w postaci groźnych strzałów z dystansu oraz szybkich kontr. Po jednej z nich rywale zasłużenie wyszli na prowadzenie. Nasi zawodnicy w pierwszych 45 minutach nie mogli znaleźć recepty na warunki pogodowe oraz dobrze grających oleśniczan. Mało gry bokami, indywidualne popisy techniczne, niewłaściwe decyzje na boisku sprawiły, że do szatni zielono-czarni schodzili ze stratą jednej bramki. Po przerwie gospodarze ruszyli do odrabiania strat, a indywidualna akcja Wojtka Konefała doprowadziła do wyrównania. Kiedy wydawało się, że polkowiczanie pójdą za ciosem i będą zdobywać kolejne bramki, Pogoń wyszła na prowadzenie dzięki wzorowo rozegranej akcji oraz braku krycia w środku obrony. Zimny prysznic podziałał mobilizująco na podopiecznych trenera Wójcika, którzy szybko wyrównali za sprawą Dawida Świdwy, a kolejne bramki dorzucili Kordian Tański oraz Dawid Sołtys.

Mimo wygranej zagraliśmy słabsze zawody. Piłka nożna jest grą prostą a komplikowanie tej dyscypliny sportowej na boisku prowadzi do odebrania atutów w postaci stwarzanych sytuacji, bramek, szybkiej gry. Tego zabrakło w pierwszej części meczu. Zwycięstwo cieszy, mimo słabszej gry potrafimy się zmobilizować i wygrać. Dwa razy przegrywaliśmy a zawodnicy spokojnie punktowali słabnącego przeciwnika. Dobry mecz zaliczył Patryk Sobczyk, który zgłasza aspiracje gry na lewej obronie -podsumował trener Andrzej Wójcik

KGHM ZANAM Polkowice – Pogoń Oleśnica 4: 2 ( 0: 1)
Bramki dla KGHM ZANAM: Świdwa, Sołtys, Konefał, Tański

KGHM ZANAM: Izbiański, Wasieńko, Żywakowski (Jankowski), Kłak, Sobczak, Tański, Białocerkiewicz, Suchora, Konefał, Olszewski ( Sołtys), Świdwa (Leśniewski)