Juniorzy wygrali z Pogonią

Juniorzy starsi KS Polkowice pokonali na wyjeździe Pogoń Oleśnicę 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Kędziora i Kostek.

Gospodarz meczu Pogoń Oleśnica mając nóż na gardle musieli wygrać zawody z KS Polkowice , żeby zachować cień szansy na utrzymanie w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Starszych. To miejscowi prowadzili 1:0, a w przekroju pierwszych 45. minut byli stroną przeważającą . Bramka do przerwy padła po błędzie jednego ze środkowych obrońców KS-u , który niecelnie podając dał możliwość do kontry gospodarzom. Lekiem na powstrzymanie napastnika Pogoni był faul w polu karnym, za co sędzia podyktował jedenastkę ,pewnie wykonaną przez zawodnika gospodarzy. Kolejne minuty to dążenie KS-u do wyrównania , jednak sytuacji pod bramką Pogoni było „jak na lekarstwo”.

W drugiej odsłonie nastąpiły zmiany w obu ekipach. Trenerzy KS-u dokonali trzech zmian i to przyniosło spodziewane efekty. Zawodnicy wprowadzeni na boisko ożywili poczynania zielono-czarnych. Aktywny pressing na połowie gospodarzy stwarzał groźne sytuacje a akcje bokami zaczęły przynosić spodziewane efekty. Ciekawe akcje ofensywne prawą stroną  Olszewskiego wspomaganego przez ofensywnie usposobionego  Malawskiego stwarzały zagrożenie pod bramką gospodarzy,  brakowało jednak szczęścia . W 55 minucie pada zasłużone wyrównanie a szczęśliwym strzelcem okazał się Kędziora, który przytomnie głową skierował piłkę do bramki gospodarzy. To dodatkowo zmotywowało gości , którzy wypracowali sobie 3-4 sytuacje do strzelenia drugiej bramki. W 70. minucie polkowiczanie wychodzą na prowadzenie. Indywidualna akcja wprowadzonego na boisko Kostka , który po agresywnym odbiorze piłki wpada w pole karne i precyzyjnym strzałem w długi róg daje prowadzenie naszej ekipie. Następne minuty meczu to kolejne sytuacje polkowiczan, jednak bez bramek .Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 80 minucie ,kiedy to gospodarze przy biernej postawie obrońców mieli czystą sytuację ale strzał napastnika minął poprzeczkę Zdobylaka.

Pogoń Oleśnica – KS Polkowice 1:2 (1:0)
Bramki dla KS: Kędziora i Kostek

KS Polkowice: Zdobylak, Cichy, Żurkowski, Wasieńko, Kopeć, Kielar. Jankowski, Osiadły, Kędziora, Świdwa , Kobyliński

Na zmiany wchodzili: Malawski, Żywakowski, Olszewski, Kostek, Jakowicz