Juniorzy wygrali z Chrobrym

W 2. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych zespół KGHM ZANAM Polkowice pokonał w meczu wyjazdowym Chrobrego Głogów 3:2. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobyli: Kłak, Wasieńko i Świdwa.

IMG_4775

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice pojechali na mecz do Głogowa w mocno osłabionym i eksperymentalnym składzie. Początek spotkania należał do naszego zespołu, który po 15 minutach prowadził już 3:0. Gospodarze nie mogli znaleźć recepty na skomasowaną obronę zielono-czarnych. Dopiero po dwóch kwadransach zawodnicy Chrobrego otrząsnęli się po ciosach. Zaczęli grać odważniej stwarzając pod naszą bramką groźne sytuacje, co doprowadziło do kontaktowego gola. Po przerwie Chrobry rzucił się do odrabiania strat a KGHM ZANAM schowany za podwójną gardą kontrował rywala. Jedna z takich kontr mogła ustawić wynik meczu, jednak Kamil Olszewski z bliskiej odległości strzelił nad bramką miejscowych. Zmarnowana sytuacja zemściła się kilka minut później. Chrobry wykorzystał błąd w ustawieniu na lewej stronie i zmniejszył rozmiary porażki. Końcówka meczu do falowe ataki gospodarzy, którzy stwarzali sobie wiele sytuacji pod naszą bramką. Dzięki determinacji podopieczni trenera Wójcika przywieźli z Głogowa komplet punktów.

Chrobry Głogów  : KGHM ZANAM Polkowice 2:3 (1:3)
Bramki dla KGHM ZANAM: Kłak 5, Wasieńko 13, Świdwa 15

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Malawski, Żurkowski, Kłak, Żywakowski, Tkaczyk-Olszewski, Kostek, Konefał, Wasieńko -Świdwa

Rezerwowi: Sobczyk, Węgielski