Juniorzy wgrali z Oławą

W zaległym meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali zespół MKS-u Oława 5:2. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobyli: Świdwa 2, Wasieńko, Konefał i Jankowski.

5

Początek meczu nie wskazywał na łatwą wygraną naszego zespołu. Goście z Oławy nadawali ton grze, byli agresywni i szybko przedostawali się pod bramkę polkowicką stwarzając groźne sytuacje. Jednak to nasz zespół jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, a gola na 1:0 strzelił Dawid Świdwa. Cztery minuty później rywal doprowadził do wyrównania. Podopieczni trenera Wójcika odpowiedzieli dwiema bramkami, a na listę strzelców wpisali się Dominik Wasieńko i Dawid Świdwa. W doliczonym czasie pierwszej połowy MKS zdobył gola kontaktowego i po 45 minutach było 3:2. Druga odsłona to gra szarpana z obu stron i duża ilość niecelnych podań. Gości cofnęli się do obrony licząc na kontry. Więcej zimnej krwi zachowali jednak zielono-czarni i za sprawą Wojtka Konefała oraz Bartka Jankowskiego podwyższyli wynik spotkania na 5:2.

Tylko momentami graliśmy dobrze i zespołowo. To nasze drugie zwycięstwo, które winduje zespół w górę tabeli. Niestety po raz kolejny tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik

KGHM ZANAM Polkowice – MKS 5: 2 (3 : 2)
Bramki dla KGHM ZANAM: Świdwa 11, 25, Wasieńko 15, Konefał 72, Jankowski 82

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Malawski, Żurkowski, Kłak, Żywakowski, Tkaczyk -Sołtys, Konefał, Kostek, Wasieńko – Świdwa.

Rezerwowi: Węgielski, Sobczak, Olszewski, Górecki, Jankowski