Juniorzy rozgromili oławian

W meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe drużynę MKS Oława 7:2. Po wygranej ekipa trenera Andrzeja Wójcika awansowała na 4. miejsce w tabeli.

39

Kolejne cenne i wysokie zwycięstwo zanotowali juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice, którzy rozbili w Oławie miejscowy MKS w stosunku 7: 2. Na grząskiej, ale dobrze przygotowanej murawie nasz zespół już od początku spotkania przejął inicjatywę, ale bez efektu bramkowego. W 20 minucie meczu po centrostrzale Kamila Olszewskiego piłka ku zdziwieniu wszystkich obserwatorów i zawodników ląduje w bramce gospodarzy. Oławianie szybko otrząsnęli się po utracie bramki i już w 23 minucie doprowadzili do remisu. Od tego momentu na boisku panowała już tylko jedna drużyna – KGHM ZANAM. Kolejne bramki zdobyte przez Dawida Świdwę oraz Wojtka Konefała to efekt bardzo dobrej i pomysłowej gry polkowiczan. Druga odsłona meczu to bezwzględna dominacja naszego zespołu, który po filmowych akcjach z bocznych stref boiska i precyzyjnych dośrodkowaniach zdobył kolejne gole, a łupem bramkowym podzielili się Kamil Olszewski, Dominik Suchora oraz Dawid Świdwa.

Ostatnie mecze to rewelacyjna gra. Szkoda, że za akcje z meczu w Oławie nie ma filmowych „Oskarów”, bo pewnie moi zawodnicy na takie nagrody zasługują. Stwarzamy wiele sytuacji, gramy szybko i pomysłowo a to jest gra bliska mojej filozofii. Zadowolony jestem z atmosfery w zespole a strzelane bramki wywołują szaleństwo u zawodników. Magiczny trójkąt w środku pola Tański-Konefał-Suchora czaruje rywali oraz obsługuje bocznych pomocników i napastników dokładnymi podaniami. Cieszy dobra gra obrońców, którzy często biorą udział w ofensywie – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

MKS OŁAWA – KGHM ZANAM Polkowice 2:7 (1:3)
Bramki: Olszewski 3, Świdwa 2, Konefał, Suchora

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki – Wasieńko, Kłak, Żurkowski (Żywakowski), Sobczak, Olszewski, Tański, Jankowski (Leśniewski), Suchora, Konefał, Świdwa