Juniorzy rozgromili Miedź

W 2. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych piłkarze KS Polkowice pokonali u siebie zespół Miedzi Legnica 4:1, prowadząc do przerwy 3 : 0. Bramki dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobyli: Jakub Kobyliński 3 oraz Jarosław Tkaczyk.

11

Pierwsza 45 minut meczu to zdecydowana przewaga juniorów KS Polkowice, którzy grając pomysłowo stwarzali sobie szereg sytuacji pod bramką Miedzi. Szczególnie boczni pomocnicy wykazywali dużą ochotę do gry. W 25 minucie meczu Jarek Tkaczyk przedarł się lewą stroną boiska i nie dał szans bramkarzowi gości. Koleje bramki dorzucił Jakub Kobyliński, który w 30 i 35 minucie został idealnie obsłużony przez kolegów. Mimo kolejnych wyśmienitych sytuacji Kacpra Kędziory i Jarka Tkaczyka wynik do przerwy  nie uległ zmianie. Jedyną groźną sytuację goście stworzyli sobie w 40 minucie meczu, kiedy to indywidualną akcją popisał się lewy pomocnik przyjezdnych.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Legniczanie po dokonaniu kilku zmian zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Dłużej utrzymywali się przy piłce a to stwarzało zagrożenie pod bramką Jakuba Kopanieckiego. Zielono-czarni nastawili się na kontry. W 55  minucie Jakub Kobyliński otrzymał  dokładne podanie, uderzył z 25 metrów a piłka znalazła drogę do siatki. Kolejne dogodne sytuacje mieli ponownie Kobyliński i Traczyk zabrakło jednak szczęścia. Gości zmniejszyli rozmiary porażki po ciekawej zespołowej akcji całego zespołu oraz błędzie  w ustawieniu miejscowych.

Szczególnie pierwsze 45 minut to koncert gry w naszym wykonaniu. Mimo żaru lejącego się z nieba moi zawodnicy poruszali się ochoczo wykazując dobre przygotowanie kondycyjne. Cieszy wiele składnych akcji szczególnie bokami boiska oraz szukanie ciekawych rozwiązań, które zaskakiwały przeciwników. Wszyscy zawodnicy dostali szansę pokazania swoich umiejętności. Kadra naszego zespołu jest szeroka a kiedy wrócą kontuzjowani Dawid Świdwa, Bartek Osiadły, Adrian Krawczyk, Dominik Żywakowski, Dawid Kostek oraz Patryk Kłak to wzrośnie poziom rywalizacji na poszczególnych pozycjach. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Kobyliński, który wykazuje ogromną ochotę do gry oraz łatwość w stwarzaniu sobie sytuacji .W pierwszych dwóch meczach ma na swoim koncie już 5 bramek. Oczywiście Jakub jest obsługiwany przez kolegów, którzy szukają naszego najlepszego snajpera a rolą napastnika jest uwieńczenie wysiłku całego zespołu w postaci bramek – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KS Polkowice – Miedź Legnica 4:1 (3:0)
Bramki: Jakub Kobyliński 3, Jarosław Tkaczyk

KS Polkowice: Jakub Kopaniecki (Kacper Zdobylak) – Dawid Malawski, Adrian Kielar, Jakub Stettler, Dominik Wasieńko (Marek Żurkowski), Kamil Olszewski (Damian Kaczanowski), Marcel Kopeć, Bartosz Jankowski (Krystian Jakowicz), Jarosław Tkaczyk, Kacper Kędziora (Kamil Gajewski), Jakub Kobyliński