Juniorzy rozbili Parasol

Juniorzy starsi KS Polkowice pewnie pokonali Parasol Wrocław 6: 1. Na listę strzelców wpisali się: Tański, Leśniewski, Jankowski i Wasieńko.

20

Pierwsze 45 minut meczu to zdecydowana dominacja juniorów z Polkowic. Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika grali szybko i kombinacyjnie stwarzając wiele sytuacji pod bramką rywala. Po 20 min. za sprawą Kordiana Tańskiego, Mateusza Leśniewskiego oraz Bartka Jankowskiego gospodarze prowadzili 3:0. Goście wspomagani silnym wiatrem starali się kontrować oraz szukali swojej szansy po stałych fragmentach gry. Kiedy wydawało się, że polkowiczanie zdobędą kolejne gole, kontra gości oraz zła organizacja w defensywie spowodowała, że Parasol doprowadził do stanu 3:1. Jedna bramka to wszystko, na co było stać rywala w tym meczu. Zielono-czarni grali konsekwentnie, mądrze operowali piłką i długo utrzymywali się w jej posiadaniu. Do przerwy KS prowadził 4:1. W drugiej odsłonie to miejscowi posiadali dodatkowy atut w postaci silnego wiatru. Jednak brakowało strzałów oraz dokładnych, precyzyjnych podań. Przyjezdni natomiast wyprowadzali groźne kontry. Na posterunku był jednak Marcin Furtak. Bramka na 5:1 dla KS-u to zasługa Kordiana Tańskiego, który po precyzyjnym lobie Bartka Jankowskiego i błędzie środkowych obrońców Parasola podwyższył wynik meczu. Ostatni cios zadał Dominik Wasieńko strzelając przytomnie w długi róg bramki gości. W lidze dolnośląskiej juniorzy KS Polkowice rozgromili Parasol Wrocław 6:1.

Doskonała pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Dzięki szybkiej i pomysłowej grze stworzyliśmy wiele groźnych sytuacji pod bramką rywala. Kiedy wydawało się że po przerwie dobijemy rywala, zaczęliśmy grać „na stojąco”. Brakowało konsekwencji i koncentracji szczególnie w końcowej fazie akcji. Przy zaciągniętym hamulcu ręcznym nie pojedziemy do przodu. Do tego daliśmy rywalowi możliwość do rozwinięcia skrzydeł oraz stworzenia sobie 2 sytuacji bramkowych.

Już w najbliższą niedzielę pojedynek z Miedzią Legnica. Oczekuję od zawodników takiej gry jak w pierwszych 45 minutach meczu z Parasolem. Miedzianka to dobry przeciwnik, ale każdego rywala można pokonać, co udowodniła Ślęza Wrocław, która wygrała w Legnicy 1:0 – podsumował trener Andrzej Wójcik.

KS Polkowice – Parasol Wrocław 6:1 ( 4:1)
Bramki: Tański 3, Leśniewski, Jankowski, Wasieńko

KS Polkowice: Furtak, Żurkowski, Kłak, Górecki, Wasieńko, Białocerkiewicz, Leśniewski (Sołtys) Jankowski, Olszewski (Konefał), Suchora, Tański